Збаразька районна державна адміністрація
47302, м.Збараж, майдан І.Франка, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/topimg/teplo1.gif 

 

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/hotline_oda.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/derjava_.png

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

На головну / Лановецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області / Новини/Хронологія

Новини/Хронологія


Пенсійні зміни — з перших уст

  В Управлінні Пенсійного фонду України в Збаразькому районі для зручності пенсіонерів щодня протягом робочого тижня працює пряма телефонна лінія, у якій приймає участь  начальник відділу обслуговування громадян Управління Інна Євгенівна Федак.

 Зателефонувавши за номером 2-46-38 ви зможете отримати відповіді на запитання щодо порядку проведення перерахунків пенсій у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1 вересня цього року.

13.10.2015р.

Новий розмір пенсійних виплат

Згідно із Законом від 17.09.2015р. № 704-VIII, передбачено збільшення з 1 вересня розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до 1074 грн. У зв’язку із цим відбувається перерахунок складових пенсійної виплати, котрі визначають від розміру прожиткового мінімуму.

Зокрема, перерахунку підлягають: мінімальний розмір пенсії й доплата за понаднормативний стаж; мінімальні пенсійні виплати, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, підвищення ветеранам війни, підвищення жертвам нацистських переслідувань, пенсії за особливі заслуги перед Україною.

З 1 вересня проводиться перерахунок надбавки, передбаченої Законом України “Про донарство крові та її компонентів” виходячи з розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць 1330,00 грн.

Пенсія, для осіб, яким призначена до 1 жовтня 2011року і які не підтвердили 25 років стажу для чоловіків, 20 років для жінок та особам яким призначена пенсія після 01.10.2011року із-за відсутності стажу чоловікам 35, жінкам 30 років розмір пенсії з 1 вересня 2015р. не переглядається.

Перерахунок не вимагає додаткового звернення пенсіонерів в управління Пенсійного фонду України в Збаразькому районі, крім випадків повідомлення про працевлаштування або звільнення з роботи.

Найменування виплати

Розмір, грн.

(до 1 вересня 2015р.)

Розмір, грн.

(після 1 вересня 2015р.)

Мінімальна пенсійна виплата (відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”)

949

1074,00

Мінімальна пенсійна виплата інвалідам війни та учасникам бойових дій

Інвалідам І групи

2704,65

3060,90

Інвалідам ІІ групи

2419,95

2738,70

Інвалідам ІІІ групи

2135,25

2416,50

Учасникам бойових дій

1565,85

1772,10

Підвищення, передбачені в Законі України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

Інвалідам війни І групи

474,50

537,00

Інвалідам війни ІІ групи

379,60

429,60

Інвалідам війни ІІІ групи

284,70

322,20

Учасникам бойових дій

237,25

268,50

Учасникам війни

142,35

161,10

Учасникам війни, нагородженим медаллю

189,80

214,80

Мінімальна пенсійна виплата інвалідам ЧАЕС

Інвалідам І групи

2704,65

3060,90

Інвалідам ІІ групи

2419,95

2738,70

Інвалідам ІІІ групи

2135,25

2416,50

 

06.10.2015р.

 

Про залучення до роботи у виборчих комісіях пенсіонерів

На численні телефонні дзвінки пенсіонерів щодо визначення статусу (працююча/непрацююча особа) для пенсіонерів, які будуть залучені до роботи у виборчих комісіях, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів у жовтні 2015 року, повідомляємо наступне.

Відповідно до Закону України “Про місцеві вибори” від 14.07.2015 № 595 (далі – Закон) до місцевих виборів відносяться проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост.

Статтею 28 Закону визначено, що статус члена Центральної виборчої комісії визначається Законом України “Про Центральну виборчу комісію”, статус члена територіальної, дільничної виборчої комісії визначається цим Законом.

Відповідно до частини 12 статті 28 Закону робота членів виборчих комісій (у тому числі пенсіонерів та осіб, які тимчасово не працюють) у день виборів та у дні встановлення підсумків голосування і результатів виборів оплачується у розмірі та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Крім того, відповідно до частини 23 статті 27 Закону для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень, передбачених цим Законом, Центральна виборча комісія та територіальні виборчі комісії можуть залучати на підставі цивільно-правових договорів відповідних фахівців, технічних працівників, робота яких оплачується в межах коштів відповідно Державного бюджету України та відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України (а у передбачених цим Законом випадках - за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету) та затвердженого кошторису.

Частиною 15 статті 28 Закону визначено, що оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи у комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення їм та членам їхніх сімей, які проживають разом з ними, будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Враховуючи зазначене, відсутні підстави включати осіб, які беруть участь у

проведенні місцевих виборів, до категорії працюючих пенсіонерів за періоди такої участі.

 

06.10.2015р.

 

Про порядок звернення щодо призначення пенсії та

протягом якого часу її призначають

Днем звернення за призначенням пенсії вважають день, коли управління Пенсійного фонду України прийняло відповідну заяву.

У разі якщо до заяви додано не всі належні документи, Управління, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи треба подати додатково, про що в заяві на призначення пенсії роблять відповідний запис. Якщо їх буде подано не пізніше як через три місяці з дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважають день прийняття заяви про призначення пенсії або дату, зазначену на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

За наявності всіх належних для призначення пенсії документів управління Фонду не пізніше 10 днів розглядає подані документи й ухвалює рішення щодо призначення (відмови в призначенні) пенсії.

07.09.2015р.

Мінімальний страховий стаж у 15 років дає право кожному громадянину розраховувати на державну пенсію після досягнення визначеного в законодавстві віку

Що робити тим, хто навіть такого стажу не має, іноземцям та особам без громадянства, які проживають в Україні?

Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (далі — Закон), особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менш як 15 років.

Якщо в особи не вистачає необхідного стажу, то вона може укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Таким чином, період, за який сплачено внески, буде зараховано в страховий стаж особи. Умови такої участі, розмір внесків та періодичність їх сплати визначають у відповідному договорі.

Якщо особа не набула 15 років страхового стажу, то органи соціального захисту населення можуть призначити їй державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» та відповідно до Пороядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам. 

07.09.2015р.

Чи може мати, яка здійснює догляд за дитиною — інвалідом, вийти раніше на пенсію за віком?

У  Законі України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено право на призначення дострокової пенсії за віком матерям інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, після досягнення 50 років та за наявності не менш як 15 років страхового стажу. Отже, якщо згідно медичного висновку дитину було визнано дитиною — інвалідом до 6 — річного віку, її матері буде призначено дострокову пенсію.

Пенсію в “конверті” не принесуть

Громадян, які звертаються до Пенсійного фонду, насамперед цікавить розмір пенсії. Тому ми постійно роз'яснюємо, що розмір їхньої пенсії залежить від страхового стажу та розміру заробітної плати, з якої сплачено страхові внески до Пенсійного фонду.

Аналітична робота, яку ми проводимо, дає можливість виявити факти нарахування працівникам заробітної плати, меншої за мінімальний рівень. Буває, що керівники фірм, фермерських господарств встановлюють і собі меншу або мінімальну заробітну плату. Хто повірить, що вони дійсно живуть на ці кошти? Певна частина роботодавців видає своїм працівникам заробітну плату готівкою, не роблячи при цьому жодних відрахувань, а це не тільки ухилення від сплати коштів до місцевого і пенсійного бюджетів, а насамперед позбавлення працівників соціальних гарантій.

З 2016 року заробітна плата для призначення пенсії буде враховуватись лише за даними Державного реєстру застрахований осіб. І про це варто пам'ятати вже сьогодні. Тому, під час зустрічей у трудових колективах ми пояснюємо, що відповідальність за формування майбутньої пенсії лежить не лише на роботодавцях, а й на кожному працівнику особисто.

А ще гідне пенсійне забезпечення залежить від активної громадянської позиції. Треба сто разів подумати, перш ніж погодитись отримувати заробітну плату “в конверті”. Адже пенсію “ в конверті “ не принесуть.

 

13.01.2016р.

 Поновлення виплати

Якщо виплату пенсії було припинено, зокрема, через те, що одержувач тривалий час не отримував пенсію, йому треба написати заяву про поновлення виплати.

Такі заяви подають пенсіонери або їхні законні представники особисто в Управління Пенсійного фонду України в Збаразькому районі. Поновлювати виплати пенсії за посвідченими нотаріально або надісланими поштою заявами не дозволяється.

Поновлення виплати пенсії відбувається за рішенням Фонду протягом 10 днів після з’ясування обставин та за наявності умов для відновлення виплати. Тривала відсутність звернень пенсіонера щодо отримання пенсії потребує встановлення місця його перебування, а в окремих випадках — проживання.

У разі звернення пенсіонера з приводу поновлення виплати пенсії працівники Фонду зазвичай перевіряють статус особи: чи вона працює, чи зареєстрована, як фізична особа-підприємець, чи є перерви в реєстрації місця проживання в Україні. Для цього слід надати документи, що посвідчують особу, або показати документи, що підтверджують статус особи.

 

Якщо ви переїхали

 

Заяву на запит пенсійної справи за новим місцем проживання подає пенсіонер особисто в Управління, що призначає пенсію за новим місцем проживання (реєстрації).

Вимоги до порядку подання заяви на запит пенсійної справи за новим місцем проживання подібні до вимог до порядку подання заяви про поновлення виплати пенсії.

Заяву про запит пенсійної справи подає пенсіонер особисто, а якщо особа, якій призначено пенсію, не досягла повноліття або є недієздатною, то заяву подає законний представник такої особи.

До заяви про запит пенсійної справи додають документи, що підтверджують нове міце проживання пенсіонера, бажано пенсійне посвідчення.

Для осіб, переміщених із тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, до заяви, крім документів, що посвідчують особу, додають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, видану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 509 від 01.10.2014р. Місце тимчасового проживання, зазначене в заяві пенсіонера, у довідці має належати до території обслуговування управління Пенсійного фонду України, куди звертається особа. Термін дії довідки, її оформлення, наявність відміток підрозділів Державної міграційної служби мають відповідати вимогам Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що є чинними на дату звернення до Управління з відповідною заявою.

 

 

 

 

Недоотримана пенсія

 

Заяву про виплату недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера особа подає до Управління, в якому померлий пенсіонер перебував на обліку як одержувач пенсії.

Недоотримана пенсія, котра по місяць смерті належала померлому пенсіонерові й залишилася недоотриманою, підлягає виплаті членам його сім’ї, які проживали разом із ним на день смерті, а також непрацездатним членам сім’ї, які перебували на його утриманні, незалежно від того, чи проживали вони разом із померлим пенсіонером, чи ні. Для цього члени сім’ї подають у Фонд заяви та надають необхідні документи.

Необхідними є ті документи, які визначають належність заявників до членів сім’ї померлого пенсіонера. Та якщо заявники не перебували на утриманні пенсіонера, то необхідно підтвердити факт спільного проживання з померлим на час його смерті.

Заяви про виплату недоотриманої пенсії можна подавати через представника за довіреністю або надсилати поштою. Особливістю подачі заяви в такий спосіб є те, що заяву слід надавати з усіма необхідними документами.

Заяву про виплату недоотриманої пенсії померлого можна подавати під час звернення за допомогою на поховання.

Однак, виплатити недоотриману пенсію можуть не відразу. Правові підстави для цього виникнуть після отримання звітів із підприємств поштового зв’язку за місяць смерті з відміткою працівника пошти про невиплату пенсії померлому.

Термін опрацювання заяви в цьому разі визначають не від дати подачі заяви, а від дати, коли управління Фонду отримало інформацію про факт неотримання пенсії.

Заяву на виплату недоотриманої пенсії члени сім’ї померлого можуть подати протягом шести місяців від дати смерті.

Через шість місяців заяву на одержання недоотриманої пенсії померлого пенсіонера приймуть за наявності свідоцтва про право на спадщину, яке оформив нотаріус. У цьому разі додаткових документів про родинні стосунки та спільне проживання надавати у Фонд не потрібно.

 

 Заява про виплату пенсії у зв’язку з переїздом

на постійне місце проживання за кордон

 

Пенсіонер, який переїжджає на постійне проживання за кордон, і хоче отримати пенсію за шість місяців наперед, має звернутися з відповідною заявою в Управління Пенсійного фонду України в  Збаразькому районі, у якому він перебуває на обліку, а також надати паспорт  громадянина України для виїзду за кордон зі штампом підрозділу Державної міграційної служби про дозвіл на виїзд за кордон на постійне проживання. Одночасно пенсіонер має надати талон про зняття з реєстрації місця проживання в Україні, у якому зазначено країну вибуття й дату зняття з реєстрації.

Саме з місяця, що настає за місяцем зняття з реєстрації, обчислюють суму пенсії за шість місяців, яку виплачують наперед, перед від’їздом одержувача пенсії за кордон.

Приниження в конверті

 

Кожен, хто читає ці рядки, назве декілька своїх знайомих, які працюють (або працювали) без оформлення трудових відносин або які одержували хоча б частину зарплати в конверті. Звідки така впевненість? Із простих розрахунків. Якщо населення України становить 42 млн. осіб., то, за статистикою, мінімум половина, тобто 20 млн, - люди працездатного віку. За тією ж статистикою, кількість працівників на І півріччя 2015 року — 16,4 млн.осіб. Платників єдиного соціального внеску (ЄСВ) серед них 10 млн. А решта?

Озирніться довкола. Чи часто трапляється на ринку реалізатор, який у трудовій книжці має відповідний запис? Будівельники, водії маршруток, офіціанти, сезонні робітники... Багато людей, зіткнувшись з таким-от «хазяїном», опинилися перед вибором : наполягати на офіційному оформленні, ризикуючи втратити можливий заробіток, чи погоджуватися на «сіру»  зарплатню?

Точної кількості українських нелегалів, мабуть, не знає ніхто.

Як результат, податкове навантаження дедалі більше лягає на плечі легальних працівників, кількість яких зменшується з кожним роком і вже становить менше як 10 млн. Тобто ці 10 млн фактично мають забезпечити своє проживання та ще 35 млн населення України. Такого економічного навантаження немає в жодній європейській країні.

У сільському господарстві масштаби нелегальної зайнятості особливо великі. Ідеться не лише про сільгосппідприємства: зарплату в конвертах практикують багато приватних підприємців району.

В 2015 році на засіданнях комісій з питань легалізації виплати зарплати та зайнятості населення, яка діє в районі розглянуто 40 суб’єктів господарювання. Керівникам підприємств та організацій надаються спільно з органами Державної фіскальної служби роз'яснення застосування роботодавцями понижуючого коефіцієнта (зниження ставки єдиного внеску).  Направлено по 469 суб’єктах господарювання, які виплачують заробітну плату найманим працівникам на рівні або менше мімінального розміру  інформаційні відомості до органів місцевого самоврядування, до соціальних партнерів, до органів Державної фіскальної служби. Проведено в Управлінні Пенсійного фонду в Збаразькому районі 4 спільних наради за участю соціальних партнерів де заслуховувалися звіти керівників та власників підприємств, які виплачують зарплату менше мінімального розміру, розглянуті питання щодо співпраці між органами виконавчої влади, щодо активізації роботи по виявленню випадків виплати заробітної плати “в конвертах”. Проведено 4 спільні наради з Державною фіксальною службою.  

Також, проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з питань легалізації заробітної плати та підвищення її рівня.

Ніхто не стане турбуватися про майбутнє людини, якщо вона сама до нього байдужа. Зарплата в конвертах принижує і працівника, і його роботодавця. Право на легальну зарплату, яке гарантує закон, у будь-якому разі варте того, щоб за нього боротися.

 Про пенсійні зміни — з перших уст

 

У понеділок, 20 січня, з 10 до 13 години в Управлінні Пенсійного фонду України в Збаразькому районі працюватиме пряма телефонна лінія, у якій візьме участь заступник начальника Управління Пенсійного фонду України в Збаразькому районі  Юлія Степанівна Задорожна.

Зателефонувавши за номером 2-17-32, ви зможете отримати відповіді на запитання щодо змін у пенсійному забезпеченні.   

 

 

 

20.01.2016р.

 

Чи надає територіальне управління Пенсійного фонду України на вимогу пенсіонера копію його паперової пенсійної справи?

Згідно з пунктом 4.8 розділу IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. № 22-1 (далі — Порядок), паперові пенсійні справи зберігаються в органах, які призначають пенсії, за місцем проживання чи реєстрації або за місцем перебування пенсіонера.

Пенсіонерові за його зверненням надається виписка з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії з інформацією про періоди страхового стажу та заробітну плату (дохід), які враховано під час розрахунку пенсії (пункт 4.9 розділу  IV Порядку).

Водночас пенсіонер може ознайомитися з матеріалами своєї пенсійної справи на прийомі в управлінні Пенсійного фонду України, в якому вона зберігається.

 

Чи є право на перерахунок пенсії,

якщо особа займалася підприємницькою діяльністю?

Застрахована особа, яка після призначення / попереднього перерахунку пенсії продовжувала працювати, зокрема здійснювала підприємницьку діяльність і набула страховий стаж, має право на перерахунок пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” ( далі — Закон).

Страховий стаж — період ( строк ), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.

Починаючи з 01.01.2004р., страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Отже, якщо особа після призначення / попереднього перерахунку пенсії продовжувала працювати та набула страховий стаж, то має право на перерахунок пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону.

 

25.01.2016

 

 

Пенсійний фонд України оптимізує роботу

 

Наприкінці грудня минулого року уряд ухвалив рішення щодо оптимізації структури окремих районних управлінь Фонду шляхом їх  об'єднання.

Пенсійним фондом України неодноразово наголошувалось, що таке об’єднання є суто організаційним і його мета – покращити якість управління в пенсійній системі. Мова не йде про ліквідацію органів Пенсійного фонду в районах та містах. Фахівці з питань пенсійного забезпечення працюватимуть і надалі в тих самих приміщеннях, залах обслуговування, кабінетах, як і до об’єднання.

Головною одиницею обслуговування громадянина стає точка надання послуг (фронт-офіс), яка розташована не тільки за місцем знаходження управління Пенсійного фонду, а і в центрах територіальних громад (якщо в громади є таке бажання). Об'єднання двох або трьох окремих районних управлінь в одну юридичну особу не тільки не зменшить, а навпаки, збільшить доступність пенсійних послуг. Зміст і якість цих послуг  залежить, перш за все, від кваліфікації спеціалістів та їх доступності, а не від статусу установи.

Для отримання сервісу не потрібно буде збирати візи та погодження. Всі послуги надасть спеціаліст, до якого звернулись за допомогою.

Отже, оптимізація територіальних органів Пенсійного фонду — це ще один важливий крок на шляху створення якісно нової системи пенсійного забезпечення.

 

04.02.2016р.

Обчислення розміру пенсії

 

Відповідно до ст.40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у період до 1 січня 2016 року за бажанням пенсіонера для обчислення пенсії враховувалася заробітна плата ( дохід ) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв.

З 1 січня 2016 року обчислення розміру пенсії проводиться із заробітної плати (доходу) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року, тобто заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 1 липня 2000 року не  враховується.

Проте, у випадку, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата ( дохід ) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв. Довідка про заробітну плату ( дохід ) до 1 липня 2000 року повинна бути виписана із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, адреси, за якою можливо провести  перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

 

 

08.02.2016р.

 

Порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам

 

Збережено виплати пенсій працюючим пенсіонерам аналогічні тим, які були у 2015 році. Тобто, працюючим особам виплата пенсії буде проводитись у розмірі 85 %,  але не менше 1,5 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність ( 1 611 грн.). Пенсіонерам, які працюють на так званих «спецпосадах», пенсії виплачуватимуться лише після звільнення. У період роботи виплата здійснюватиметься у розмірі 85% прожиткового мінімуму. Інваліди І та ІІ гр., інваліди війни ІІІ гр., учасники бойових дій, члени сімей загиблих військовослужбовців одержуватимуть 100 % пенсії незалежно від факту роботи. Тому, у разі працевлаштування чи звільнення з роботи, а також відкриття підприємницької діяльності, слід повідомити управління  Пенсійного фонду  України в Збаразькому районі за місцем отримання пенсії, оскільки це впливає на її розмір.

 

12.02.2016р.

 

Роз’яснення платникам по заповненню звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

 

З 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року   № 909-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон № 909), яким, зокрема, внесено зміни Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).

Так, подпунктом 4 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону №909 внесено зміни до статей 7 та 8 Закону №2464.

Відповідно до внесених змін єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платників, зазначених у статті 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 відсотка визначеної статтею 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску (частина п’ята статті 8 Закону № 2464).

На сьогодні готуються зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за № 460/26905 (далі – Порядок № 435), у тому числі форми Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів, (додаток 4 до Порядку №435), де будуть враховані всі зміни, що відбулися з 1 січня 2016 року.

До затвердження нової форми необхідно подавати Звіт до фіскальних органів як за звітні періоди 2016 року,  так і за попередні звітні періоди до 2016 року ( несвоєчасно подані) за формою згідно додатком 4 до Порядку № 435, що діяла з 01.05.2015, із заповненням всіх обов’язкових реквізитів.

Незважаючи на введення єдиної ставки єдиного внеску для всіх видів доходу, рядки в таблиці 1 Звіту заповнюються у розрізі видів доходу.

Суми нарахованого єдиного внеску відображаються в рядках таблиці 1 Звіту за видами доходу, але розраховувати за новою ставкою 22 % крім:

-  підприємств, установ і організацій для працюючих інвалідів – 8,41 %;

- підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС – 5,3 %;

- підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону № 2464) працюючим інвалідам – 5,5 %;

Починаючи з звітного періоду січня 2016 року утримання єдиного внеску з нарахованого доходу застрахованих осіб скасовано, тому цей реквізит не заповняється при заповнені Звіту ( рядки 5, 5.1 – 5.6, а також у рядках 4, 4.1 – 4.4 таблиці 1 Звіту)  не відображається нарахований дохід, з якого утримується єдиний внесок. Відповідно  в таблиці 6 Звіту не заповнюється реквізит 20 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)», крім випадків коли необхідно зробити донарахування або зняття зайво нарахованих сум єдиного внеску нарахованих у попередніх звітних періодах.

16.02.2016р.

Для вчителів та медиків змінюються умови виходу на пенсію

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24.12.2015 № 911 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Цим законом визначається право на пенсію за вислугу років для працівників бюджетної сфери. А саме:

-працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 – не менше 25 років та після цієї дати:

з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року – не менше 25 років 6 місяців;

з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року – не менше 26 років;

з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року – не менше 26 років 6 місяців;

з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року – не менше 27 років;

з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року – не менше 27 років 6 місяців;

з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року – не менше 28 років;

з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року – не менше 28 років 6 місяців;

з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року – не менше 29 років;

з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року – не менше 29 років 6 місяців;

з 1 квітня 2024 року або після цієї дати – не менше 30 років.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення:

які в період до 1 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше тривалості, передбаченої абзацами першим та другим цього пункту;

1971 року народження і старші за наявності вислуги років на цих посадах, передбаченої абзацами другим – одинадцятим цього пункту, та після досягнення ними такого віку:

50 років – які народилися з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року;

50 років 6 місяців – які народилися з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року;

51 рік – які народилися з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року;

51 рік 6 місяців – які народилися з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року;

52 роки – які народилися з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року;

52 роки 6 місяців – які народилися з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року;

53 роки – які народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року;

53 роки 6 місяців – які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року;

54 роки – які народилися з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року;

54 роки 6 місяців – які народилися з 1 липня 1970 року по 31 грудня 1970 року;

55 років – які народилися з 1 січня 1971 року.

 

 

29.02.2016р.

 Про перерахунок пенсії за вислугу років

Частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що в разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.

Дія цієї частини не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених  Законом України «Про пенсійне забезпечення», та які не досягли віку, встановленого статтею 26 цього закону. Після досягнутого пенсійного віку є право на перерахунок пенсії за вислугу років з додаванням страхового стажу, відпрацьованого після призначення пенсії. 

 

09.06.2016р.

 

Про зміни щодо виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам

 

У зв’язку із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 167 до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», виплата призначених внутрішньо переміщеним особам  пенсій, соціальних допомог, компенсацій,  тощо, які виплачуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів починаючи з 01.07.2016  буде здійснюватися виключно через ПАТ «Державний ощадний банк України». 

Для ідентифікації одержувачів пенсій – переселенців та забезпечення виплати їм пенсій здійснюється емісія платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Строк дії карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, встановлюється до трьох років за умови проходження фізичної ідентифікації клієнта Ощадбанку перші 2 рази кожні шість місяців, у подальшому – кожні 12 місяців. Після завершення строку дії картки вона перевипускається за рахунок банку.

Одержувачам пенсій, які є  внутрішньо переміщеними  особами, необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду  за місцем перебування  таких осіб на обліку, за зміною пенсійних посвідчень на платіжні картки, які  одночасно є пенсійним посвідченням.

Інформацію можна отримати за телефоном  «гарячої лінії» Лановецького об’єднаного управління Пенсійного  фонду України Тернопільської області  : 2-17-32, 2-46-38 з понеділка по четвер з 8.00 до 17.00, у п’ятницю з 8.00 до 16.00 або безпосередньо у відділі обслуговування громадян за адресою : м.Збараж, вул.Грушевського,3.

 

ЛЕГАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА  СЬОГОДНІ  –

ДОСТОЙНА ПЕНСІЯ ЗАВТРА

 

 

У нашнепростий час чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим вигодам, чим сприяють розвитку такого негативного явища, як “тіньова зайнятість”.  Погоджуючись працювати без належного оформлення, людина, перш за все, шкодить сама собі. Насамперед, втрачає свій страховий стаж, що особливо відчутно позначиться на розмірі майбутньої пенсії. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Страхувальник позбавляє своїх працівників заслуженого пенсійного забезпечення й можливості гідного життя в старості. А працівники, до того ж, уже зараз не мають можливості одержувати належну оплату за лікарняними листами, позбавлені допомоги у зв’язку з безробіттям або відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Адже, при нарахуванні таких виплат ураховується виключно офіційна заробітна плата.

Розмір пенсії за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” безпосередньо залежить, як від розміру заробітку, так і від страхового стажу працівника. У свою чергу, на величину страхового стажу впливає своєчасність і повнота сплати роботодавцем страхових внесків до Пенсійного фонду, оскільки періоди роботи, за які підприємство не сплатило обов’язкових платежів до Фонду, не враховуються при призначенні пенсії.

Своєчасна й повна сплата платежів, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

А ще гідне пенсійне забезпечення залежить від активної громадянської позиції. Треба сто разів подумати, перш ніж погодитись отримувати заробітну плату “в конверті”. Адже пенсію “в конверті” не принесуть.

 

10 червня 2016р.

 

Відбувся перерахунок мінімальних пенсій

 

Розмір прожиткового мінімуму з 1 травня збільшився з 1074 до 1130 гривень. Відповідно, підвищать всі складові пенсійних виплат, які розраховуються від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відбувся перерахунок мінімальних розмірів пенсій непрацюючим пенсіонерам відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та доплат за понаднормативний стаж.

Пенсіонерам, які працюють, після звільнення з роботи пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи.

А також, перерахуються пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про особливі заслуги перед Україною»; мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника; мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника членам сім'ї військовослужбовців; підвищення, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; мінімальні розміри пенсій військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, надбавки на утриманців, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»; підвищення, передбачені Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»; мінімальний розмір пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС; щомісячна державна адресна допомога інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців І, ІІ, ІІІ груп та інших інвалідів війни І, ІІ, ІІІ груп; щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій; доплат до мінімального розміру пенсії шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та доплат до пенсії за втрату годувальника членам сім'ї шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання; надбавки особам, які мають статус «Почесного донора України».

Не підпадатимуть під перерахунок підвищення членам сімей загиблих військовослужбовців та померлих інвалідів війни; додаткові пенсії чорнобильцям І, ІІ, ІІІ та ІV категорій та компенсації за втрату годувальника вдовам чорнобильців.

Підвищення зазначеним категоріям незмінні, оскільки постановами Кабінету Міністрів України розмір підвищень та додаткової пенсії встановлено у твердих розмірах, а не у відсотках від прожиткового мінімуму.

Відбулися зміни у порядку проведення індексації пенсій та обробки фіксованої індексації. Це пов'язано з прийняттям постанови Кабінетом Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 №1013, що набрала чинності з 15.12.2015 та застосовується з 1 грудня 2015 року.

З 1 травня поточного року мінімальний розмір пенсійної виплати непрацюючим пенсіонерам встановили на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1130 грн. одержувачам пенсій, які призначені до 1 жовтня 2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу та які призначені після 1 жовтня 2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок - 30 років страхового стажу.

За наявності страхового стажу меншої тривалості, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Виплата пенсії працюючим пенсіонерам (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, осіб на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), розмір пенсії яких перевищує 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність проводиться в розмірі 85% від призначеного розміру пенсії, але не менше ніж 1695 грн. (1130*150%). До 1 травня 2016 цей показник становив 1611 гривень.

Пенсії перераховуватимуться автоматизованим шляхом за матеріалами пенсійних справ, без необхідності подання пенсіонерами заяв та будь-яких інших додаткових документів. Виплата пенсій в перерахованих розмірах буде проведена в травні поточного року.

 

10 червня 2016р.

 

За новим Законом при обчисленні пенсії враховують

заробітну плату до 2000 року

 

Набув чинності Закон, який дозволяє при обчисленні пенсії враховувати заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяці страхового стажу, незалежно від перерв, до 1 липня 2000 року

15 квітня 2016 року набув чинності Закон України від 26.03.2016 № 1043-VІІІ “Про внесення змін до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії” (далі  - Закон 1043). З урахуванням внесених змін для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.  За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Враховуючи вищевикладене, починаючи з 15.04.2016 за бажанням пенсіонера, у разі доцільності, обчислення пенсії може здійснюватись в тому числі з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30.06.2000 року – за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.

Для забезпечення Управлінням виконання вимог Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” щодо можливості обчислення розміру пенсій з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу особам, яким пенсії призначені у період з 01.01.2016р. по 14.04.2016р. слід звернутися для роз’яснення за телефонами 2-46-38, 2-17-32 або 2-41-22.

 

10 червня 2016р.

ОГОЛОШЕННЯ

 

Збаразький відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Лановецького об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що 14 липня 2016р. в громадській приймальні буде проводитись виїзний прийом громадян Збаразького району начальником Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Москаликом Ігорем Івановичем з 14.00 год. до 16.00 год.

 

 

 Про перерахунок пенсії

 

Порядок здійснення перерахунку пенсій особам, які після призначення пенсії продовжували працювати та набули відповідний страховий стаж, визначено ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон). Зокрема, якщо особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії здійснюється з урахуванням не менш як 24 місяців  страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Перерахунок пенсії здійснюють із заробітної плати (доходу), з якої обчислено пенсію.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії може бути здійснено із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 Закону.

При цьому в обох випадках під час здійснення перерахунку пенсії зміну показника середньої заробітної плати (доходу) не  передбачено.

Отже, якщо Ви після призначення пенсії продовжували працювати, перерахунок пенсії здійснюється з урахуванням набутого страхового стажу. У разі доцільності зазначений перерахунок може бути здійснено з урахуванням страхового стажу та заробітної плати. При цьому буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Заробітна плата (дохід) для обчислення розміру пенсії враховується за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

 

Про право вчителя на грошову допомогу в розмірі 10 місячних пенсій

 

Починаючи з жовтня 2011 року  Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, в розмірі десяти місячних пенсій особи станом на день її призначення.

Грошова допомога надається за таких умов:

-  якщо пенсія за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» призначається після 1 жовтня 2011 року;

- якщо на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст.26 зазначеного Закону, особа працювала в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-»ж» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення»;

- якщо страховий стаж на зазначених посадах становить 35 років для чоловіків, 30 років для жінок;

- якщо до цього особа не отримувала будь-яку пенсію.

Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011р. № 1191.

Згідно із цим Порядком до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-»ж» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що передбачені, зокрема, Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 р. № 909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років».

Для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно зі статтями 27 і 28  Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», станом на день її призначення.

Отже, якщо на час досягнення пенсійного віку Ви будете працювати в закладі чи установі державної або комунальної форми власності на посаді, робота на якій дає право на призначення пенсії за вислугу років, за наявності не менше 30 років страхового стажу на зазначених посадах, у разі досягнення пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та за умови, що до цього Ви не отримували будь-яку пенсію, Вам буде призначено грошову допомогу в розмірі 10 пенсій.

 

 

Зарплата “в конверті” - втрачена пенсія

 

Збалансування бюджету пенсійної системи, подальше зростання пенсійних виплат вимагають від Пенсійного фонду термінових і радикальних заходів, що сприятимуть збільшенню надходжень страхових внесків. Яким чином Фонд планує виконати ці завдання?

Насамперед через легалізацію заробітної плати. Усі знають, що сьогодні заробітну плату значною мірою платять в «конвертах».  Якщо за найману особу платять внески з мінімальної зарплати, то в старості вона отримуватиме мінімальну пенсію, а сплачуючи ще менше, їй свідомо зменшують  виплати у непрацездатному віці. Щоб отримати повноцінний місяць страхового стажу, треба сплатити мінімальний страхових внесок із мінімальної заробітної плати, яка на сьогоднішній день становить 1450 грн. Людям, які сплачують на своє соціальне страхування менше визначеної суми, страховий стаж у повному обсязі не буде зараховано. Тому так важливо, щоб усі розуміли: від того, які внески сплачено, залежить майбутня пенсія. 

Спеціалісти Пенсійного фонду постійно проводять в трудових колективах роз’яснювальну роботу щодо необхідності виплати «білої» заробітної плати та вчасної сплати внесків.

Детінізація відносин у сфері зайнятості – це проблема, над якою ми працюємо разом із місцевою владою, соціальними партнерами і правоохоронними органами. Зараз не вистачає законодавчої бази з питань детінізації трудових відносин. Потрібно законодавчо врегулювати певні нюанси, тоді заходи з легалізації будуть більш ефективні, потрібно запровадити нові стандарти соціальної відповідальності бізнесу. Зокрема закріпити норми, які б  стимулювали  роботодавців виплачувати заробітну плату офіційно й в повному обсязі.

 

Недоотримана пенсія

Питання виплати недоотриманої пенсії та інші питання пенсійного забезпечення регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон).

Відповідно до частини першої ст.52 Закону сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилась недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується по місяць смерті включно членам його сім’ї, які проживали разом із ним на день смерті. Зокрема це стосується непрацездатних членів сім’ї, зазначених у частині другій ст.36 Закону, які перебували на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом із померлим пенсіонером чи не  проживали. Звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера потрібно протягом шести місяців із дня відкриття спадщини.

У разі відсутності непрацездатних членів  сім’ї або якщо вони не звернуться за виплатою вказаної суми протягом шести місяців, пенсія, що належала пенсіонерові, залишається недоотриманою і входить до складу спадщини.

Якщо пенсію перераховують на банківський рахунок. Виплата пенсій через банки регулюється Порядком виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999р. № 1596 (зі змінами). А самі поточні рахунки одержувачам пенсій та грошової допомоги уповноважені банки відкривають у порядку, встановленому нормативно-правовими актами Національного банку, що регулюють порядок відкриття рахунків у національній та іноземній валюті.

Між уповноваженим банком і одержувачем пенсії та грошової допомоги укладається договір. Одержувачу видається ощадна книжка, в якій обов’язково зазначаються його прізвище, ім’я та по батькові, номер поточного рахунку та реквізити установи уповноваженого банку, або платіжна картка.

Згідно з п.13 зазначеного Порядку в разі надходження в уповноважений банк відомостей про смерть одержувача пенсії та грошової допомоги банк зобов’язаний припинити зарахування коштів на поточний рахунок з місяця, наступного за місяцем смерті одержувача.

Суми пенсій та грошової допомоги, зараховані на поточний рахунок разом із нарахованими на них відсотками, починаючи з наступного за місяцем смерті пенсіонера операційного місяця, підлягають поверненню уповноваженим банком органам Пенсійного фонду.

Сума пенсії, що належала одержувачу і не була зарахована на поточний рахунок у  зв’язку з його смертю, виплачується членам сім’ї, які проживали разом із пенсіонером на день його смерті, згідно зі   ст.52 Закону в загальному порядку за їх зверненням в орган Пенсійного фонду. Якщо ж пенсію за місяць, у якому  пенсіонер помер, вже було зараховано на банківський рахунок померлого, Пенсійний фонд не має  правових підстав для повернення зарахованих коштів. У такому випадку отримати кошти з рахунку особи, зокрема недоотриману пенсію, можна лише в порядку успадкування банківського вкладу.

 

ЛЕГАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА  СЬОГОДНІ  –

ДОСТОЙНА ПЕНСІЯ ЗАВТРА

 

 

Не секрет, що український бізнес, намагаючись полегшити податковий тягар, ховає гроші “в тінь”. Особливо цим грішать малий та середній бізнес. Водночас нерідко за кадром залишається той факт, що виплата зарплати в конвертах призводить до порушення трудових прав значної частини населення.

В наш непростий час чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим вигодам, чим сприяють розвитку такого негативного явища, як “тіньова зайнятість”.  Погоджуючись працювати без належного оформлення, людина, перш за все, шкодить сама собі. Насамперед, втрачає свій страховий стаж, що особливо відчутно позначиться на розмірі майбутньої пенсії. Українці, які найближчим часом вийдуть на пенсію, повинні мати не менше 15 років страхового стажу. Тепер така норма є обов’язковою, оскільки без стажу пенсію не виплачуватимуть, а залишать лише соціальну допомогу, яка значно менша.

Розмір пенсії за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” безпосередньо залежить, як від розміру заробітку, так і від страхового стажу працівника. У свою чергу, на величину страхового стажу впливає своєчасність і повнота сплати роботодавцем страхових внесків до Пенсійного фонду, оскільки періоди роботи, за які підприємство не сплатило обов’язкових платежів до Фонду, не враховуються при призначенні пенсії.

Проте багато громадян не знає, що соціальний стаж можна легально “докупити”, сплативши мінімальний (чи, за бажанням, більший) єдиний соціальний внесок у податкову інспекцію. Але ця послуга не з дешевих, адже мінімальний ЄСВ за місяць становить 319 грн., за рік — 3828 грн. Згідно з діючим законодавством, ЄСВ із зарплати працюючого не знімається: його сплачує роботодавець.

Як відомо, за наявності 15 років страхового стажу пенсія виплачується у розмірі від 949 грн.

Своєчасна й повна сплата платежів, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

 

 

Про легалізацію оплати праці та зайнятість населення

 

В Україні  гостро постала проблема легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Враховуючи актуальність питання та з метою забезпечення реалізації рішень Уряду, спрямованих на підвищення рівня мінімальної заробітної плати, Пенсійним фондом України затверджено План організації обміну інформацією між Пенсійним фондом, Державною фіксальною службою та Державною службою України з питань праці про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю. Дані відомості беруться з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування з додержанням вимог Закону України  “Про інформацію”. Слід зауважити, що відомості надані Пенсійним фондом для Держаної служби з питань праці є підставою для проведення позапланової перевірки.

Також нагадаємо, що набрав чинності Закон України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, яким встановлено що мінімальна заробітна плата з 1 січня 2017 року — 3200 грн. Відповідно мінімальний соціальний внесок 704 грн.

Своєчасна й повна сплата платежів, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників. Виплата заробітної плати “у конвертах” та праця без належного оформлення трудових відносин мають характер “руйнівної сили” як для економіки в цілому, так і для кожного громадянина зокрема.

Проведення інформаційно — роз’яснювальної роботи стосовно змін

в пенсійному законодавстві

 

            01 березня 2017 року відбулася зустріч із начальниками поштових відділень Збаразького району у відділенні поштового зв’язку  Збараж — 2. У ній прийняв участь начальник Збаразького відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Віталій Бабішевич.

            Під час розмови було обговорено  зміни в пенсійному законодавстві щодо проведеного перерахунку пенсій із 01.12.2016 року призначених у відповідності до статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"., а також  проведено роз’яснення Інструкції про виплату та доставку пенсій, соціальних допомог національним оператором поштового зв'язку, яку затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України, Міністерства праці та соціальної політики України 28.04.2009  N 464/156 Постановою правління Пенсійного фонду України 28.04.2009  N 14-1.

 

 

 

 

Роз’яснення Інструкції про виплату та доставку пенсій, соціальних допомог національним оператором поштового зв'язку, яку затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України, Міністерства праці та соціальної політики України 28.04.2009  N 464/156 Постановою правління Пенсійного фонду України 28.04.2009  N 14-1. , а саме:

 - виплата пенсій, соціальних допомог провадиться працівником зв'язку особисто одержувачу після звірення даних пред'явленого паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, з даними, зазначеними органом Пенсійного фонду, органом праці та соціального захисту населення у відомості за формою В1-М (разовому дорученні за формами В2-М та В3-М). За отримання грошей одержувач розписується у відомості за формою В1-М (разовому дорученні за формами В2-М та В3-М) і проставляє дату одержання, а працівник зв'язку розписується за здійснення виплати.

Якщо органом Пенсійного фонду, допущено помилку при формуванні у виплатній відомості за формою В1-М даних паспорта або документа, що посвідчує особу (серія, номер документа), то працівником зв'язку на вільному місці проставляються правильні дані та робиться відповідна відмітка у відривному талоні.

- у разі коли одержувач за станом здоров'я не може власноручно розписатися, він доручає іншій особі, визначеній ним, крім працівників лікувально-профілактичних установ, органів Пенсійного фонду, органів праці та соціального захисту населення, працівників зв'язку, розписатися замість нього в його присутності за одержання пенсій, соціальних допомог. У цьому випадку у графі "Підпис одержувача" зазначається: "За одержувача розписався..." та вписуються прізвище, ініціали, місце проживання (реєстрації), серія та номер паспорта або документа, що посвідчує особу, особи, яка розписалася у відомості за формою В1-М, і проставляється дата виплати.

- виплата пенсій, соціальних допомог може здійснюватися за довіреністю.

Після першої виплати довіреність на виплату пенсій, соціальних допомог відбирається і зберігається у виплатному об'єкті поштового зв'язку в порядку, що забезпечує наявність довіреності в окремій справі. Якщо виплата пенсій, соціальних допомог провадиться за довіреністю на вчинення ряду дій, у виплатному об'єкті поштового зв'язку зберігається ксерокопія такої довіреності.

У разі якщо довіреність оформлена на строк понад один рік, одержувач пенсій, соціальних допомог особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд після закінчення кожного року дії довіреності звертається з відповідною заявою до відповідного органу Пенсійного фонду, органу праці та соціального захисту населення щодо продовження виплати за довіреністю.

У відомості на виплату пенсій, соціальних допомог особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державних соціальних допомог на догляд орган Пенсійного фонду, орган праці та соціального захисту населення після одного року дії довіреності робить відмітку навпроти прізвища одержувача про поновлення заяви про виплату пенсій, соціальних допомог особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державних соціальних допомог на догляд за довіреністю.

У разі відсутності відповідної відмітки у відомості виплата пенсії, соціальних допомог особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державних соціальних допомог на догляд за довіреністю, з дати вчинення якої минуло більше року, не допускається.

- у разі невиплати пенсій, соціальних допомог працівник зв'язку на вільному місці виплатної відомості за формою В1-М (на лицьовому або зворотному боці) зазначає причину невиплати ("Відсутній", "Помер", "Виїхав" тощо), дату доставки і ставить свій підпис.

Інформаційна робота — це наша спільна справа ми повинні бути відкритими для суспільства, і тоді до нас буде довіра та позитивне ставлення.

 

Проведення інформаційно — роз’яснювальної роботи стосовно змін

в пенсійному законодавстві

 

02 березня 2017 року в державній установі «Збаразька виправна колонія (№63) відбулася зустріч із засудженими. У ній прийняв участь завідувач сектору контролю за призначенням, перерахунком та виплатою пенсій  Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Володимир Вавро.

Під час розмови було обговорено  зміни пенсійного забезпечення, а також надано кваліфіковані консультації та роз’яснення щодо нарахування та виплати пенсій засудженим.

ОГОЛОШЕННЯ

В Лановецькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області ( в м. Збаражі ) для зручності пенсіонерів 15 березня 2017 року о 14.00 год. відбудеться виїзний прийом громадян  за участю начальника Головного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області  Москалика Ігоря Івановича.

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у зазначеному заході.

Пенсії підвищать з 1 травня

 

1 травня відбудеться підвищення прожиткового мінімуму та мінімального розміру пенсій.

У Державному бюджеті України на 2017 рік зафіксоване підвищення прожиткового мінімуму і мінімального розміру пенсій двічі протягом року: від 1 травня становитиме 1312 гривень, а від 1 грудня 1373 гривень ( нагадаємо, що мінімальний розмір пенсій з 1 грудня 2016 року становить 1247 гривень).

Розмір пенсійних виплат яких залежить від мінімальної пенсії, соціальні стандарти зростуть щонайменше протягом року на 10 відсотків.

 

Пенсійні послуги наблизити до людей

 

На виконання реалізації Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року здійснюється комплекс заходів, спрямований на вдосконалення організації роботи щодо підвищення продуктивності та якості обслуговування громадян.Важливим кроком для громадян стало надання їм можливості звертатись за отриманням послуг за місцем проживання, поза межами територіального управління.

26 квітня 2017 року у приміщенні Черниховецької об’єднаної територіальної громади відбулася зустріч за участю завідувача сектору контролю за призначенням, перерахунком та виплатою пенсій Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Володимира Вавра.

Серед запитань, які найбільше хвилюють громадян під час зустрічей, є такі, що стосуються правильності призначення та перерахунку пенсій, роз’яснень щодо застосування законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, прав та обов’язків платників ЄСВ та застрахованих осіб.

Дякуємо головам територіальних громад, які виступили з ініціативою та надали приміщення для фахівців Фонду та готові до подальшої співпраці зі створення сприятливих умов для прийому громадян та наближення пенсійних послуг до людей.

04 травня 2017 р.

 

 

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 01 ТРАВНЯ 2017 РОКУ

ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ

"ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ НА 2017 РІК"

 

З 1 травня 2017 року Пенсійний фонд України здійснив перерахунок пенсій. Розмір підвищення у кожного індивідуальний.

Згідно з державним бюджетом, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, підвищено до 1312 гривень. Мінімальний розмір пенсії зріс на 65 гривень до 1312 гривень.

Збільшено наступні види виплат:

- мінімальний розмір пенсійної виплати інвалідам війни та учасникам бойових дій зріс від 107 до 185 грн. і тепер становить від 2164,80 до 3739,20 гривень;

- мінімальна пенсійна виплата потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС — 2952,00 — 3739,20 гривень;

- мінімальний розмір пенсії шахтарів — 3936 гривень;

- підвищення доплати за понаднормовий стаж ( непрацездатним особам, основний розмір пенсії яких є вищим від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність ) - 251,51 гривень;

- підвищення доплати до пенсії у зв’язку із втратою годувальника ( якщо розмір пенсії не досягає прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність ) - від 1312 до 1968 гривень;

- мінімальний розмір пенсії у разі втрати годувальника з числа військовослужбовців — 2624 гривень;

- підвищення інвалідам війни та учасникам бойових дій становлять 328 — 656 гривень;

- підвищення жертвам нацистських переслідувань 393,6 — 656 гривень;

- розмір державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни збільшиться на 196,8 — 1312 гривень;

Перерахунок проведено в автоматичному режимі, що не потребує додаткового звернення пенсіонерів до управління Пенсійного фонду України.

 

04 травня 2017 р.

 

Легалізація робочих місць та заробітної плати - соціальна захищеність кожного працюючого громадянина

 

Легалізація робочих місць та заробітної плати - соціальна захищеність кожного. Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні є дуже актуальним. Заробітну плату в “конвертах” без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави. Ні для кого не секрет, що частина заробітку на підприємствах виплачується нелегально. Нерідко роботодавці розглядають заробітну плату, як непродуктивні виплати. Біда у тому, що наймані робітники погоджуються одержувати частину оплати своєї праці в “конвертах”...  Від несплати податків, внесків з тіньових доходів країна втрачає мільярди гривень доходів до державного бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівник залишається без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення. Під загрозою стає не тільки майбутнє гідне пенсійне забезпечення, але й інші соціальні виплати. Суспільство має зрозуміти, що легалізації заробітної плати альтернативи немає.

Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.

Шановні роботодавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте нанятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у тому числі шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну відповідальність.

Право на пенсію за вислугу років мають: ...

працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення незалежно від віку після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 — не менше 25 років та після цієї дати: (Абзац перший пункту “е” статті 55 із змінами, внесеними згідно з Законом України № 911-VІІІ від 24.12.2015)

з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року — не менше 25 років 6 місяців;                з 1 квітня  2016 року по 31 березня 2017 року — не менше 26 років;                             з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року — не менше 26 років 6 місяців;                 з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року — не менше 27 років;                                з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року — не менше 27 років 6 місяців;             з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року — не менше 28 років;                             з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року — не менше 28 років 6 місяців;              з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року — не менше 29 років;                              з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року — не менше 29 років 6 місяців;              з 1 квітня 2024 року або після цієї дати — не менше 30 років;

            До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення: які в період до 1 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше тривалості, передбаченої абзацами першим та другим цього пункту;                                                                                              1971 року нарадження і старші за наявності вислуги років на цих посадах, передбаченої абзацами другим — одинадцятим цього пункту, та після досягнення ними такого віку:

50 років — які народилися з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року;                       50 років 6 місяців — які народилися з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року;                                                                                                                            51 рік — які народилися з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року;                           51 рік 6 місяців — які народилися з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року;         52 роки — які народилися з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року;                        52 роки 6 місяців — які народилися з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року;                                                                                                                             53 роки — які народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року;                        53 роки 6 місяців — які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року;                                                                                                                            54 роки — які народилися з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року;                        54 роки 6 місяців — які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1970 року;                       55 років — які народилися з 1 січня 1971 року;

 

 

 

 

Пенсійні послуги наблизити до людей

 

Важливим кроком поліпшення обслуговування громадян стало надання їм можливості звертатись за отриманням послуг за місцем проживання, поза межами територіального управління.

17 травня 2017 року у приміщенні Черниховецької об’єднаної територіальної громади відбулася зустріч за участю заступника начальника Збаразького відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Оксаною Крисоватою.

Серед запитань, які найбільше хвилюють громадян під час зустрічей, є такі, що стосуються правильності призначення та перерахунку пенсій, роз’яснень щодо права виходу на пенсію за вислугу років.

У понеділок, 29 травня 2017 року у залі сільської ради с.Колодне, для зручності пенсіонерів, відбувся виїздний прийом громадян за участю завідувача сектору контролю за призначенням, перерахунком та виплатою пенсій Збаразького відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Володимира Вавра.  Присутні мали змогу отримати кваліфіковані консультації та роз’яснення. Було обговорено зміни пенсійного забезпечення.

Вашій увазі пропонуємо запитання — відповіді, які прозвучали  на прийомі:

Коли можна подати заяву на призначення пенсії за віком та на яких умовах можна її отримати якщо жінка народилася в жовтні 1959р.?

Відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон) жінки, які народились у період з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року, мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 58 років 6 місяців та за наявності страхового стажу не менш як 15 років.

Згідно зі статтею 44 Закону особа подає заяву про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи в територіальний орган Пенсійного фонду або в уповноважений ним орган чи уповноваженій особі відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Особа має право звернутися за призначенням пенсії в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Відповідно до статті 45 Закону пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення щодо призначення пенсії відбулося не пізніше як через три місяці з дня досягнення особою пенсійного віку. У разі звернення за пенсією пізніше трьох місяців пенсія призначається з дня звернення.

Чи є право на пенсію за вислугу років? Виповнилося 55 років. Маю 28 років стажу, із них 21 рік медичного і чотири роки — соціального працівника.

Відповідно до абзацу другого пункту 16 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” під час визначення права на пенсію за вислугу років застосовуються положення  Закону України “Про пенсійне забезпечення” зокрема статті 55 Закону (далі — Закон 1788).

Перелік посад і закладів, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 року № 909 (далі-Перелік). Медики (лікарі та середній медичний персонал незалежно від найменування посад), які мали вислугу років на відповідних посадах у закладах, визначених Переліком, не менш як: на 1 квітня 2015 року — 25 років чи на 31 грудня 2015 року — 25 років 6 місяців, виходять на пенсію за вислугу років незалежно від віку. Якщо ж на ці дати такої тривалості спеціального стажу в них немає, пенсію призначають за умови досягнення визначеного пенсійного віку.

Зокрема, особи, які народилися по 30 червня 1966 року, виходять на пенсію за вислугу років після досягнення 50 років та за наявності необхідного спеціального стажу, визначеного статтею 55 Закону 1788.

В інтернатних закладах для інвалідів, дітей-інвалідів і престарілих Переліком передбачені медичні працівники (незалежно від найменування посад), педагоги, вчителі, логопеди, інструктори ЛФК та з праці. Соціальні працівники Переліком не передбачені.

Отже, за наявності медичного стажу 21 рік права на пенсію за вислугу років Ви не маєте.

У середу, 31 травня 2017 року у Вишнівецькій селищній раді об’єднаної територіальної громади, для зручності пенсіонерів, відбувся виїздний прийом громадян за участю заступника начальника відділу Збаразького відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Оксани Крисоватої.  Присутні мали змогу отримати кваліфіковані консультації та роз’яснення.

Вашій увазі пропонуємо запитання — відповіді, які прозвучали  на прийомі:

Я народилася 14 грудня 1958р. З 2002 року отримувала пенсію по інвалідності як інвалід 3 групи. У червні 2016 р. вийшла на пенсію за віком у 57 років 6 місяців. Стаж-39 років 2 місяці. Чи мали мені нарахувати  12,5% до пенсії за більш пізній вихід на пенсію?

Порядок підвищення розміру пенсії за віком жінкам за більш пізній вихід на пенсію за віком регламентується частиною третьою статті 29 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Оскільки до призначення пенсії за віком Ви отримували пенсію по інвалідності, то підстав для встановлення підвищення до розміру пенсії за віком немає.

У квітні 2017 р. я досяг 60-річного віку та планую звільнитись із державної служби. Станом на 1 травня 2016р. стаж держслужби становить 15 років. Чи маю я право на призначення пенсії державного службовця?

Пунктом 10 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 10.12.2015 №889-VIII “Про державну службу” (далі-Закон 889) визначено, що на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII “Про державну службу” (далі-Закон 3723) мають право особи, які на день набрання чинності Законом 889 займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону 3723 та актами Кабінету Міністрів України.

Зокрема, на призначення такої пенсії мають право чоловіки, які досягли 62 років та мають не менш як 35 років страхового стажу.

Отже, після досягнення 62-річного віку Ви можете розраховувати на призначення пенсії державного службовця.

Після досягнення 60-річного віку в разі звернення в органи Пенсійного фонду України з необхідними документами Вам буде призначено пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Мінімальна пенсія за вислугую років

 

Жінка, вийшла на пенсію за вислугу років (стаж — 20 років). Одержує мінімальну пенсію в розмірі 949 грн. Чи є право на підвищення пенсії, адже на час її призначення був чинний закон, який гарантував мінімальну пенсію за вислугу років, не меншу за мінімальну в державі?

Розмір пенсії в солідарній системі залежить від страхового стажу особи і, що ще важливіше, від заробітку (доходу), який вона отримувала протягом своєї трудової діяльності та з якого було сплачено внески в Пенсійний фонд України.

Розмір пенсії за вислугу років визначається за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон 1058) як добуток коефіцієнта страхового стажу особи на заробіток, з якого сплачено страхові внески.

Водночас статтею 28 Закону 1058 передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності, зокрема, у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. З 1 грудня 2016 року такий прожитковий мінімум становить 1247 грн, з 1 травня — 1312 грн.

За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж 30 років, пенсію за віком встановлюється в розмірі, пропорційному набутому страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Тож якщо розмір Вашої пенсії, обчислений з урахуванням страхового стажу 20 років, є меншим за 1312 грн, пенсію обчислено пропорційно наявному страховому стажу виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом: 1312 грн : 360 х 240, де 1312 грн — прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2017р.

При цьому постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 “Деякі питання пенсійного забезпечення громадян” установлено, що в разі коли щомісячний розмір пенсійних виплат особи (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за осбливі заслуги перед Україною), крім інвалідів, не досягає 949 грн, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

До Вашої пенсії встановлено щомісячну державну адресну допомогу, і на сьогодні пенсійна виплата становить 949 грн, що відповідає чинному законодавству.

 

На підставі яких документів підтверджується період

отримання допомоги у зв’язку з безробіттям?

 

Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846, період отримання допомоги у зв’язку з безробіттям підтверджується до 01.01.2010р. на підставі записів у трудовій книжці, а починаючи з 01.01.2010-го — з реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

 

За який час до досягнення пенсійного віку особа може звернутися в органи Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком?

 

Пунктом 1.6 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846, передбачено, що звертатися щодо призначення пенсії можна в будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше як за місяць до досягнення пенсійного віку.

 

 

Чи можна працювати за сумісництвом медичною сестрою та одночасно отримувати пенсію за вислугу років?

 

Відповідно до статті 51  Закону України “Про пенсійне забезпечення” (далі — Закон) пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності, до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Частиною другою статті 21 Кодексу законів про працю України передбачено, що працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної праці шляхом укладання трудового договору на одному або одночасно на кількох підприємствах, в установах, організаціях. Це дає змогу працівникам, окрім основного трудового договору, укладати договори про роботу за сумісництвом.

Відповідно до статті 7 Закону пенсії за вислугу років призначають у разі залишення роботи, яка дає право на цю пенсію.

Отже, якщо особі призначено пенсію за вислугу років відповідно до статті 55 Закону і надалі така особа працевлаштувалася чи за основним місцем роботи чи за сумісництвом на посаду, що дає право на пенсію за вислугу років, вона не матиме права на продовження виплати пенсії за вислугу років.

Про всі обставини, що можуть вплинути на зміну розміру пенсії або припинення її виплати, пенсіонери зобов’язані повідомляти органи Пенсійного фонду.

 

Про доплату до мінімального страхового внеску

 

Особа, працювала на 0,5 ставки й одержувала на місяць зарплату, меншу за мінімальну. Чи можна зробити доплату до мінімального страхового внеску для зарахування цих періодів у страховий стаж?

Згідно зі статтею 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” ( далі — Закон) страховий стаж — це період ( строк ), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюють у місяцях.

Якщо застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, то неповний місяць роботи зараховують у страховий стаж як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховують у страховий стаж як повний місяць за умови відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою ніж мінімальний страховий внесок.

Порядок проведення такої доплати визначено розділом 15 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1.

Доплата до мінімального страхового внеску за неповний місяць роботи здійснюється застрахованою особою за її бажанням за даними персоніфікованого обліку за підсумками року або під час виходу застрахованої особи на пенсію за місцем проживання.

Розраховують суми внесків, які потрібно доплатити, органи Пенсійного фонду на підставі даних реєстру застрахованих осіб про суми нарахованої заробітної плати і нарахованих страхових внесків за відповідні періоди роботи.

 

29 червня в Черниховецькій громаді побувала на виїзному прийомі громадян заступник начальника Збаразького відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Оксана Крисовата. Під час якого було обговорено  проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”. Оксана Ярославівна розповіла про нову формулу розрахунку пенсій, яка запрацює з 1 жовтня. Громадяни, які прийшли на прийом ставили запитання та висловлювали свої побажання щодо підвищення трудових пенсій.

Право на пенсію за вислугу років медичним працівникам

 

Пунктом “е” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають працівники охорони здоров’я після досягнення відповідного віку та за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується в порядку, який визначає Кабінет Міністрів України.

Право на пенсію за вислугу років незалежно від віку мають працівники охорони здоров’я, які станом на 01 квітня 2015р. мали спеціальний стаж роботи на відповідних посадах не менш як 25 років або станом на 01 січня 2016р. - не менш як 25 років 6 місяців. Сьогодні пенсію за вислугу років призначають медичним працівникам, які мають спеціальний стаж роботи на відповідних посадах не менш як 26 років 6 місяців та які досягли відповідного віку.

 

Яку середню річну заробітну плату і за які роки буде використано під час розрахунку пенсії за віком якщо виповнилося 60 років в 2017 році.

 

Під час визначення заробітної плати, з якої обчислюють пенсію за віком згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, застосовують середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Якщо Ви звернулися за призначенням пенсії в 2017 році, то буде застосовано усереднену заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014,2015,2016 роки, що становить 3764,40 гривень.

Якщо Ви звернулися за призначенням пенсії в 2016 році (законом передбачено право особи звернутися за призначенням пенсії за місяць до досягнення пенсійного віку), застосовується усереднена заробітна плата за 2013,2014,2015 роки, що становить 3263,44 гривень.

 

Роз’яснення щодо порядку призначення пенсії

(трудовий стаж особи набутий на території України,

а проживає в Португалії)

 

Питання пенсійного забезпечення громадян України та Португалії регулюються Угодою між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення (далі — Угода) та Адміністративною домовленістю стосовно процедури застосування Угоди між Україною та  Португальською Республікою про соціальне забезпечення (далі — Адміністративна домовленість), які набрали чинності з 01.03.2012р.

Положення Угоди базуються на пропорційному принципі, зя яким кожна держава призначає пенсію за страховий стаж, набутий на її території, та за своїм національним законодавством.

Відповідно до статті 10 Адміністративної домовленості для отримання пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника, а також пенсії за вислугу років відповідно до статей 15 і 16 Угоди працівник, який проживає в Португалії чи Україні, подає заяву в компетентну установу тієї договірної держави, в якій проживає ця зацікавлена особа, відповідно до процедур, передбачених законодавством. Згідно зі статтею 12 Адміністративної домовленості під час розгляду заяви про надання допомоги установа, яка отримала таку заяву, використовує відповідний формуляр, надсилаючи його в компетентну установу іншої договірної держави.

Отже, з питання призначення пенсії за страховий стаж, набутий на території України, Вам потрібно звернутися в Національний центр пенсій Інституту соціального забезпечення Португалії для оформлення формуляру — заяви про призначення пенсії за віком. При цьому Ви маєте подати оригінали або офіційно засвідчені копії документів про трудову діяльність в Україні (трудова книжка, військовий квиток, диплом про освіту тощо), довідку про заробітну плату за будь-яких 60 місяців роботи підряд до 30.06.2000р., які буде надіслано на адресу Пенсійного фонду України для розгляду і прийняття рішення.

Засвідчення копій документів можливе компетентним органом з питань пенсійного забезпечення  Португальської Республіки або в дипломатичному представництві чи консульській установі України  в Португалії, або нотаріальним органом.

31.10.2017

Мінімальна пенсійна виплата

Пенсії та державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною)), перераховані з 1 жовтня 2017 року відповідно до Закону 2148, а також ті, що призначатимуться після цієї дати, визначаються в розмірі, не меншому за розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений на 1 грудня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (1373 грн), а в разі збільшення після 1 грудня 2017 року прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, - за розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначений Законом.

Перерахунок пенсій з урахуванням нового прожиткового мінімуму

Перерахунок пенсій у жовтні поточного року здійснився з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» на 1 грудня 2017 року (1373 грн) і збільшеного на 79 грн.

Такий розмір прожиткового мінімуму застосовують під час перерахунку пенсій, надбавок, підвищень, інших пенсійних виплат, визначених законодавством.

У разі якщо внаслідок перерахунку, здійсненого відповідно до Закону 2148, розмір пенсії зменшується, пенсію виплачують у розмірі, встановленому раніше.

Насамперед це стосується тих осіб, які вийшли на пенсію 2017 року, оскільки для обчислення розміру їхніх пенсій вже було застосовано показник середньої заробітної плати в розмірі 3764,40 грн.

 

31.10.2017р.

Мінімальний розмір пенсії

 

Статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», № 1058-ІV (далі  - Закон 1058) ( зі змінами відповідно до Закону 2148) визначено, що за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом. За кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону 1058, але не більш як на 1% мінімального розміру пенсії за віком. При цьому наявний в особи понаднормовий страховий стаж не обмежується.

ВАЖЛИВО: Пунктом 41 Розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону 1058 (зі змінами) збережено норми щодо встановлення мінімального розміру пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу. Це стосується тих осіб, пенсії яким призначено до 01.10.2011 та після 01.10.2011 не перераховувалися з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено вище, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом.

Статтю 28 Закону 1058 доповнено нормою, що передбачає встановлення з 1 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу, мінімального розміру пенсії за віком у розмірі 40% мінімальної заробітної плати, визначеної Законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом.

Щодо  пенсій, які буде призначено після 1 січня 2018 року, мінімальний розмір пенсії за віком  у  розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом, буде виплачуватися після досягнення особою віку 65 років. До досягнення цього віку таким особам може бути призначено державну соціальну допомогу на умовах і в порядку, визначених Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

Зверніть увагу!: При визначенні мінімального розміру пенсії за віком і збільшення за понаднормовий стаж до страхового стажу не враховується період, за який здійснено одноразову сплату єдиного внеску відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464- V

10.11.2017

H:20171110_104509.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Працівники Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області в м.Збаражі, маючи на меті найбільше наближення до людини та якісне її обслуговування, застосовують різні контактні напрями роботи з громадянами. Найкращим заходом зарекомендував себе День Пенсійного фонду України.

  День Пенсійного фонду – це захід, спрямований на якісне обслуговування та спілкування фахівців із літніми громадянами, вивчення запитів пенсіонерів, упередження їхніх звернень.

  Цікавило присутніх зміни в пенсійному законодавстві щодо перерахунку пенсії з 1 жовтня. На всі поставлені питання  надавалися відповіді  згідно  чинного законодавства.

  Відвідувачі відмітили зручність такої форми обслуговування.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.11.2017р.

 

 Перед  пенсійною службою стоїть завдання: забезпечити індивідуальний підхід до кожної людини,  її проблемними питаннями та з необхідністю забезпечити зручності в обслуговуванні.

 Головний спеціалістЗбаразького відділу обслуговування громадян Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Раїса Романчук 15листопада провела натериторії Черниховецької селищної ради об’єднаної територіальної громади індивідуальну консультативну роботу з громадянами, які виявили бажання звернутися  на особистий прийом.

 

Соціально-адміністративні зручності в обслуговуванні громадян

 

Фахівці Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області 22 листопада, 6 та 15 грудня 2017року проведуть на  території Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади на віддаленому робочому місці  індивідуальну консультативну роботу з громадянами, які виявляють бажання звернутися  на особистий прийом до спеціалістів Фонду.

 

22.11.2017

 

Наближення пенсійних послуг до громадян

 

Сьогодні ми працюємо в напрямі наближення пенсійних послуг до громадян за місцем проживання, зокрема на віддалених робочих місцях в об’єднаних громадах. У Вишнівецькій селищній раді відбувся прийом громадян начальником Збаразького відділу обслуговування громадян  Тетяною Домбик та заступником начальника Збаразького відділу обслуговування громадян  Оксаною Ничай.

На території громади проживає 2077 пенсіонерів. Скористались присутністю спеціалістів 50 громадян, яких цікавило питання призначення та перерахунок пенсій з урахуванням останніх змін у пенсійному законодавстві.

Пенсійним фондом України опрацьовано перелік послуг з питань обслуговування громадян, які передані на умовах аутсорсінга територіальній громаді, а  саме:

- надання довідкової інформації (номери телефонів, адреси органів Пенсійного фонду, режим роботи, порядок звернень на прийом, попередній запис на прийом тощо);

- попередній запис на прийом до керівництва територіального управління або керівників структурних підрозділів управління;

- прийом замовлень на видачу довідок (про розмір пенсії, про перебування на обліку, про заробітну плату за формою ОК5 (ОК2, ОК7);

- прийом анкети на виготовлення пенсійного посвідчення;

- допомога в заповненні та прийом анкети на виготовлення пенсійного посвідчення;

- надання переліку документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсій, допомоги на поховання;

- прийом копій документів для проведення попередньої оцінки права особи на призначення пенсії, її перерахунок;

- прийом заяв про надання допомоги у витребуванні документів, необхідних для підтвердження страхового стажу, заробітної плати для призначення (перерахунку) пенсій;

Прийом громадян у Вишнівецькій об’єднаній територіальній громаді буде здійснюватися спеціалістами Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області шостого, п’ятнадцятого грудня 2017 року з 9 години, де громадяни зможуть отримати кваліфіковані відповіді щодо пенсійного забезпечення.

 

24.11.2017

 

Зручності в обслуговуванні громадян

 

 

В Залужанській сільській раді Збаразького району 27 листопада 2017 року о 10.30 - 11.30 год. відбудеться виїзний прийом громадян спеціалістами Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області та управління соціального захисту населення Збаразької райдержадміністрації.

Для громадян є можливість отримати роз’яснення та консультацію з питань пенсійного законодавства.

 

27 листопада 2017 р.

 

Питання призначення пенсій з урахуванням

останніх змін у пенсійному законодавстві

 

Пунктом 4-4 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону 1058 встановлено: з 1 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року під час призначення пенсії

застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014,2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1,35%;

- з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року під час призначення пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена, як середній показник за 2016 і 2017 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1%.

Передбачено, що в разі, якщо за однакових показників індивідуального коефіцієнта заробітної плати (доходу) та тривалості страхового стажу розмір пенсії в 2018 році, обчислений відповідно до аналогічних показників, буде меншим, ніж пенсія, призначена в 2017 році, розмір якої обчислено з урахуванням положень абзацу першого цього пункту, Кабінет Міністрів України ухвалює рішення про збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується під час призначення пенсій з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, таким чином, щоб пенсії, призначені в зазначений період, не були меншими за пенсії, що призначали з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року.

 

 

Перерахунок пенсій з 1 жовтня 2017 року

відповідно до Закону України  № 2148

  

Цей закон, зокрема, передбачає проведення «осучаснення» раніше призначених пенсій – тобто їх перерахунок із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015, та 2016 роки (3764,40 грн.) та із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.

При здійсненні такого перерахунку пенсій використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017 року Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (1373 грн.), збільшений на 79 грн., тобто 1452 грн. (1373+79).

Після проведенного перерахунку середній розмір підвищення до пенсії в Лановецькому районі (без врахування військових пенсіонерів) складає 272,33 грн.

В Лановецькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області проведено перерахунок пенсій 34818 пенсіонерам. Підвищення до пенсій більше 140 грн., пенсіонери отримали в жовтні місяці, доплату менше 140 грн., до пенсії пенсіонери одержали в листопаді місяці з доплатою за жовтень.

Збільшення розміру пенсій у зв’язку з її «осучасненням» у кожного пенсіонера індивідуальне, оскільки визначається з урахуванням коефіцієнта заробітку й тривалості страхового стажу кожного пенсіонера (індивідуальні показники особи) та року, коли йому призначили пенсію.

 

Порядок призначення пенсій

   Для призначення будь – якого виду пенсії необхідно подати до Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області відповідну заяву (бланк заяви можна отримати у спеціалістів відділу обслуговування громадян) – та документи, необхідні для призначення певного виду пенсії.

   Для оформлення пенсійного посвідчення Вам необхідно заповнити анкету (яку надасть спеціаліст фонду) та надати фото.

   Якщо до заяви подані не всі документи, Ви маєте право подати їх протягом трьох місяців з дня подачі заяви.

   Прийнявши заяву спеціаліст має видати розписку повідомлення з переліком документів, які необхідно подати додатково протягом 3 місяців та пам’ятку пенсіонера.

   Після подання всіх документів пенсія має бути призначена протягом 10 днів.

   Після виготовлення пенсійного посвідчення, спеціаліст повідомить Вас в телефонному режимі про можливість його отримання.

Веб-портал Пенсійного фонду України - сервіс без черг та зайвих витрат

 

Сьогодні у багатьох громадян час від часу виникає необхідність отримати певну консультацію з питань, які входять до компетенції органів Пенсійного фонду України. Саме веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду і покликаний вирішувати ряд питань його користувачів з мінімальними затратами часу. Це реалізація можливості громадянина дистанційно отримувати певні послуги: чи то з питань пенсійного забезпечення, чи з питань наявної інформації в реєстрі застрахованих осіб про себе. А також можна отримати відповіді на питання, які цікавлять, тощо. Корисною є також можливість подання запитів для підготовки в паперовій формі довідок, інших документів, які заявник зможе отримати під час особистого звернення до органів Пенсійного фонду та інше.

Звертаємо увагу, що також існує можливість подачі заяви на реєстрацію безпосередньо з порталу (без особистої явки до органу Пенсійного фонду). Але слід враховувати, що така послуга доступна тільки при наявності електронно-цифрового підпису (ЕЦП), що також надає додаткові можливості, а саме: подання звернень щодо перерахунку пенсії без безпосередньої явки до відділу Пенсійного фонду; подання звернень щодо призначення пенсії без безпосередньої явки до відділу Пенсійного фонду України; перегляд електронної пенсійної справи.

Важливим є той факт, що під час реєстрації ідентифікація користувачів може здійснюватися за допомогою електронного цифрового підпису, який міститься на платіжних картках, які одночасно є пенсійним посвідченням.

   Процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена – проводиться така процедура тільки один раз. Для цього необхідно звернутися до відповідного територіального органу Пенсійного фонду. Юридичні особи (підприємства, установи, організації) до управління Фонду за місцем їх фактичної реєстрації. При зверненні необхідно заповнити заяву (можна підготувати заяву вдома за формою, яка викладена на веб-порталі, або заповнити безпосередньо при зверненні до Фонду – при необхідності фахівці Фонду допоможуть Вам у її заповненні). Працівники Фонду ідентифікують особу заявника (представника) шляхом перевірки пред’явлених документів та перевіряють повноту та відповідність вказаних у заяві персональних даних особи даним, що містяться у пред’явлених цією особою документах.

 

 

Чи має право пенсіонер за віком не сплачувати єдиний соціальний внесок, якщо він провадить незалежну професійну діяльність?

 

Платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність, та отримують дохід від неї.

Базою нарахування єдиного внеску в розмірі 22% для таких осіб є сума доходу (прибутку), отриманого від їхньої діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (пункт 2 частини першої статті 7 Закону про єдиний соціальний внесок).

Частиною четвертою статті 4 Закону про єдиний соціальний внесок від сплати за себе єдиного внеску звільнено фізичних осіб-підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони є, зокрема, пенсіонерами за віком та отримують відповідно до закону пенсію. При  цьому до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, зазначена норма не застосовується. Нарахування єдиного внеску такі особи здійснюють на загальних підставах.

05.12.2017

 

Прийом пенсіонерів у сільських радах Збаражчини  

 

 

 

 

 

Сьогодні ми переконані, що управління Пенсійного фонду України  рухається у правильному напрямі та наближують надання своїх послуг до громадян Збаражчини. В сільських радах згідно погодженого графіку відбуваються виїзні прийоми громадян спеціалістами Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області та управління соціального захисту населення Збаразької райдержадміністрації.

Для громадян є можливість скористатися послугою за місцем проживання. Отримати роз’яснення та консультацію з питань призначення та перерахунку пенсій з урахуванням останніх змін у пенсійному законодавстві.

 

 

 

06.12.2017

 

Нові умови призначення та перерахунку пенсій

 

 

Працівники Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України  Тернопільської області надають коментарі з основних питань пенсійного реформування щодо нових умов призначення та перерахунку пенсій, які почнуть діяти вже з 1 січня 2018 року.

Згідно із Законом 2148 змінено норми статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон 1058), якими визначено умови призначення пенсій за віком. Зокрема, відповідно до частини першої цієї статті особи мають право на призначення пенсії за віком по 31 грудня 2017 після досягнення віку 60 років та за наявності страхового стажу не менш як 15 років.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу:

з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року - не менше 25 років;

з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - не менше 26 років;

з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років;

з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - не менше 28 років;

з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - не менше 29 років;

з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - не менше 30 років;

з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року;

з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - не менше 32 років;

з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - не менше 33 років;

з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - не менше 34 років;

починаючи з 1 січня 2028 року - не менше 35 років.

Пенсійний вік для жінок підвищується поетапно, так до досягнення 60 років право на пенсію за віком, за наявності відповідного страхового стажу, мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

55 років - які народилися по 30 вересня 1956 року включно;

55 років 6 місяців - які народилися  з   1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;

56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року;

56 років 6 місяців - які народилися  з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;

57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року;

57 років 6 місяців - які народилися  з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;

58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;

58 років 6 місяців - які народилися  з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;

59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;

59 років 6 місяців - які народилися  з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;

60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, необхідного страхового стажу пенсійний вік встановлюється після досягнення 63 років  за наявності страхового стажу:

по 31 грудня 2018 року - від 15 до 25 років;

з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - від 16 до 26 років;

з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - від 17 до 27 років;

з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - від 18 до 28 років;

з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - від 19 до 29 років;

з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - від 20 до 30 років;

з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - від 21 до 31 року;

з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - від 22 до 32 років;

з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - від 23 до 33 років;

з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - від 24 до 34 років;

починаючи з 1 січня 2028 року - від 25 до 35 років.

У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2019 року, страхового стажу 25 чи 15 років, право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 65 років за наявності страхового стажу:

з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - від 15 до 16 років;

з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - від 15 до 17 років;

з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - від 15 до 18 років;

з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - від 15 до 19 років;

з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - від 15 до 20 років;

з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - від 15 до 21 року;

з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - від 15 до 22 років;

з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - від 15 до 23 років;

з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - від 15 до 24 років;

починаючи з 1 січня 2028 року - від 15 до 25 років.

У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, необхідного страхового стажу на дату досягнення пенсійного віку, пенсію за віком може бути призначено після набуття особою необхідного страхового стажу, на дату досягнення відповідного віку.

Наявність страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.

Починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку.

У період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року особам, які досягли 60 річного віку, та не набули необхідного страхового стажу, але  за умови наявності у них не менше 15 років страхового стажу, призначатимуть тимчасову державну соціальну допомогу особі, яка не працює і досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Тимчасову допомогу призначатимуть органи соціального захисту населення. Виплачуватимуть її до досягнення особами віку, з якого вони набувають право на призначення пенсії.

 

 

 

 

 

 

 
 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

Фандрайзинг в районі

  

Актуальна тема

Детальний план території для індивідуального  садівництва  учасникам АТО  на території  Збаразької  міської ради

 

Про проект районної програми запобігання і  протидії корупції на 2015-2016 роки

 

Районна програма розвитку малого і середнього підприємництва в Збаразькому районі на 2017-2018 роки

Проект районної програми розвитку фізичної культури та спорту в сільській місцевості

Програма соціально-економічного та культурного розвитку

Збаразького району на 2017 рік

 

ПОЛОЖЕННЯ

про координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання

при районній державній адміністрації

 


Семінар на тему: "Тендери в Україні. Публічні електронні закупівлі. Система електронних закупівель PROZORRO. Законодавчі та технічні аспекти функціонування. Як не допустити помилок та позбутися ризиків."

 

РАЙОННА ПРОГРАМА

щодо надання пільг окремим категоріям громадян на 2017-2019 роки

 

РАЙОННА  ПРОГРАМА

впровадження Української Хартії  вільної людини в навчальних закладах

Збаразького району  на 2017-2020 роки

 

Програма інформатизації

Збаразького району

на 2018 - 2020 роки

 

РАЙОННА ПРОГРАМА

 забезпечення виконання Збаразькою районною

 державною адміністрацією повноважень, делегованих

Збаразькою районною радою на 2018-2020 роки