Збаразька районна державна адміністрація
47302, м.Збараж, майдан І.Франка, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/topimg/teplo1.gif 

 

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/hotline_oda.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/derjava_.png

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

На головну / Охорона здоров'я

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я ЗБАРАЖЧИНИ


ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я ЗБАРАЖЧИНИ

В галузі охорони здоров’я району  функціонує відділ охорони здоров’я райдержадміністрації, 3 районні лікарні (Збаразька центральна районна комунальна лікарня,  Вишнівецька районна комунальна лікарня, районна комунальна Максимівська дільнична лікарня), 14 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, 51 фельдшерсько-акушерських пункти, 2 здоровпункти. Ліжковий фонд складає 285 ліжок цілодобового перебування, 93 ліжка денного стаціонару. Медична служба району налічує 169 лікарів, 330 осіб середнього медичного персоналу.

 

           

 

 

 

 

 

 

Відділ охорони здоров’я районної державної адміністрації

 

 

 

Створений у 2006 році.

Начальник відділу охорони здоров’я районної державної адміністрації – ЩУЦЬКИЙ ОЛЕГ СТАНІСЛАВОВИЧ.  Відділом  проводиться організаційна та аналітична робота з метою підвищенню якості надання медичної допомоги населенню району. Відділ підпорядкований голові районної державної адміністрації, а також підзвітний і підконтрольний департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації. Серед основних завдань відділу є забезпечення реалізації державної політики в сфері охорони здоров’я на території району; управління закладами охорони здоров’я, які утримуються за рахунок коштів районного бюджету, організація їх кадрового, матеріально-технічного і методичного забезпечення; координація діяльності закладів охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування, пов’язаної з наданням лікувально-профілактичної допомоги населенню району; прогнозування розвитку мережі закладів охорони здоров’я на території району та нормативне забезпечення населення медико-санітарною допомогою.

 

 

 

 

 

 

Проводиться активна робота по покращенню матеріально-технічної бази лікувальних установ. За час функціонування відділу було телефонізовано 17 фельдшерсько-акушерських пунктів, забезпечено холодильниками 24 фельдшерських пункти, газифіковано 2 амбулаторії загальної практики - сімейної медицини та 22 фельдшерських пункти. На даний час всі лікувальні заклади в районі телефонізовані та забезпечені газовим або електричним опаленням.  Відділ охорони здоров’я виступає розпорядником коштів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відділом щоквартально проводяться колегії по підсумках діяльності  галузі, розробляється план соціально-економічного розвитку галузі, проекти розпоряджень та доручень голови районної державної адміністрації. На колегіях відділу охорони здоров’я райдержадміністрації та медичних радах заслуховуються показники роботи кожного лікувально-профілактичного закладу з визначенням проблемних питань та шляхів їх вирішення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Збаразька центральна районна комунальна лікарня

C:Documents and SettingsMufasaРабочий стол2.png 

 

На даний час обов’язки головного лікаря виконує СУКОННІК ВАЛЕРІЙ ІВАНОВИЧ. 

Лікарня обслуговує населення всього району. На території району проживає 58 тис. 466 чол., в тому числі сільських мешканців 41 тис. 214 (70,5%). Зокрема, дорослого населення – 47 тис. 615, підлітків – 1 тис. 944, дітей 8 тис. 907.

В лікарні функціонують такі відділення: хірургічне,  терапевтичне, кардіологічне, інфекційне, пологове, гінекологічне, дитяче, неврологічне, відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Ліжковий фонд лікарні складає 200 ліжок цілодобового перебування, на яких  щорічно лікується більше 6 тис. хворих.

В лікарні працює 111 лікарів та 194 особи середнього медичного персоналу. Серед лікарів вищу категорію мають 49, першу – 30 другу – 10.

В лікарні успішно працює діагностичне відділення.

Для покращення якості надання медичної допомоги населенню та зміцнення матеріально-технічної бази за 2012-2013 роки придбано система холтерівського моніторингу „Кардіосенс”, комплекс велоергометрії „Кардіоплюс”, монітор пацієнта, фотометр, електрокардіографи, електронні ваги, мікроскопи, фетальний монітор, апарат ультразвукової діагностики.

Придбано аналізатор парів алкоголю, два кисневі концентратори. Благодійно отримано для відділення переливання крові  два комп’ютери, один комп’ютер для кабінету фтизіатра, для поліклініки УЗД аппарат, комплект аналізаторів цукру в крові.

Збаразька центральна районна комунальна лікарня багато років співпрацює з Канадським Фондом „Дітям Чорнобиля”, Французькою фундацією, німецьким благодійним фондом „Гуманітарна допомога містаБілефельд”.

У 2012 році котельню Збаразької центральної районної комунальної лікарні передано в оренду ТзОВ „Тепловик-2”, яким встановлено 2 твердопаливних котли та котельню переведено на альтернативні види палива.

В лютому 2014 року  від Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України отримано: ліжка функціональні лікарняні 6 шт. вартістю 18606 грн; сонограф 2 шт.  вартістю 16264 грн;  дефібрилятор 1 шт. вартістю 3578 грн.

      Актуальним питанням залишається капітальний ремонт приймально-діагностичного відділення, облаштування території. Сучасне приймально-діагностичне відділення вкрай необхідне, усі хворі, які лікуються стаціонарно в лікарні, поступають через дане відділення: тут їх оглядають лікарі, проводяться аналізи, виставляється діагноз та призначається лікування. Якісне функціонування даного відділення – запорука ранньої діагностики та ефективного лікування.

В І кварталі 2014 року проведено ремонт коридору четвертого поверху поліклініки, окремих кабінетів адміністративного відділу. В травні 2014 року встановлено 2 металопластикових вікна в лабораторії та бухгалтерії лікарні, зроблено поточний ремонт в 6 кабінетах лабораторії.

Проводиться ремонт приміщень баклабораторії. Проведено заміну 8 віконних блоків, 1 вхідних дверей та 9 внутрішніх дверних блоків.

В процесі завершення ремонт актового залу поліклініки, залишається встановити 8 металопластикових вікон.

В хірургічному відділенні прийнято на відповідальне безоплатне зберігання та використання лапароскопічну стійку, що дає змогу проводити хірургічні втручання без розрізу, через невеликі проколи виконуються діагностичні та лікувальні процедури, що зменшує травматизм та терміни після операційної реабілітації. Також у І кварталі 2014 року облаштовано 3 санвузли: встановлено дві душових кабіни (для персоналу та хворих), 4 металопластикових дверей; встановлено 13 енергозберігаючих світильників в серпні 2014 року в палатах та коридорі. 

Розпочато ремонт у дезінфекторській та пральному відділенні.

Заплановано заміну двох вікон у поліклінічному відділенні лікарні та ремонт рулонної покрівлі дашка при вході в поліклінічне відділення.

 

 

 

Вишнівецька районна комунальна лікарня

 

Головний лікар – Стецюк Сергій Сергійович. Працює на даній посаді з травня 1989 року.

Лікарня обслуговує 19324 осіб населення району, в тому числі 15606 дорослих, 617 підлітків та 3101 дітей. В зоні обслуговування лікарні знаходяться 6 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, 4 фельдшерсько-акушерських та 15 фельдшерських пунктів. В структурі лікарні функціонує стаціонарне відділення на 75 ліжок цілодобового перебування, в тому числі пологове відділення – на 10, гінекологічне – на 20, терапевтичне – на 30, відділення респіраторних інфекцій для дітей на 15 ліжок.

Організовано роботу операційної, лабораторії, зокрема, бактеріологічної, рентгенологічного та фізіотерапевтичного кабінетів. Поліклінічне відділення містить відділ сімейної медицини, кабінети прийому спеціалістів вузьких кваліфікацій, діагностичні та лабораторні кабінети, жіночу консультацію.

Поліклінічне відділення розраховане на 160 відвідувань в зміну, тут проводиться прийом за 15 лікарським спеціальностями, функціонує відкремлене відділення сімейної медицини, яке складається з 8 лікарських дільниць. При поліклініці працює денний стаціонар на 17 ліжок.

В лікарні працює 30лікарі, середнього медичного персоналу – 77 осіб.Серед лікарів вищу категорію мають 10, першу – 12, другу – 3.

Паливна поліклініки Вишнівецької РКЛ передана в оренду ТОВ „Тепловик-2” та опалюється відходами деревини. Торфобрикет доставляється згідно графіків поставки.

Актуальним залишається питання забезпеченості Вишнівецької РКЛ резервним джерелом електроживлення.

По стаціонару: проведено ремонт котельні, поточний ремонт покрівлі, зовнішню штукатурку та побілку, перемуровано стіни; облаштовано накриття входу до пологового відділення; проведено ремонт рентгенкабінету та замінено одне вікно; проведено поточний ремонт підлоги в господарському приміщенні; замінено два віконних блоки у фізкабінеті;

В поліклініці: проведено поточний ремонт актового залу, трьох кабінетів адміністративного корпусу;

Влаштовано два каналізаційних колодязі біля будівлі лабораторії.

 

 

 

Первинна медико-санітарна допомога

 

 

Рішенням сесії районної ради від 22.08.2012 року №162 створено комунальний заклад Збаразької районної ради „Збаразький районний центр первинної медико-санітарної допомоги”, на даний час Центр не функціонує, як юридична особа  публічного права, через відсутність головного лікаря. Підготовлено та подано на розгляд сесії районної ради кандидатури на призначення головного лікаря  даного центру.

Матеріальне забезпечення медичних закладів первинної ланки недостатнє, складає біля 60% від потреби.  В районі повністю оснащенними є лише амбулаторії сіл Добриводи, Заруддя, Романове Село, Стриївка, та ФАПи сіл Бодаки, Тарасівка, які централізовано отримали комплекти медичного обладнання, проте амбулаторії сіл Стриївка, Романове Село, Чернихівці, Кобилля  не забезпечені автотранспортом.

ТОВ „Волочиськ-агро” та ВП АФ „Надія” проведено капітальний ремонт фельдшерського пункту с. Кретівці. Повністю замінено віконні блоки та вхідні двері, замінено котел системи опалення, відремонтовано оголовок димовентиляційного каналу, влаштовано вимощення навколо будівлі фельдшерського пункту. 

Всі лікувальні заклади сіл забезпечені глюкометрами. Щодо санітарного транспорту, то з 13-ти амбулаторій  транспортом забезпечені 7. Причому 5 санітарних машин давно зношені, період їх експлуатації складає більше 18-ти років і вони потребують заміни. Проводиться заміна віконних блоків на металопластикові.

Актуальним залишається питання забезпеченості амбулаторій загальної практики – сімейної медицини лабораторно-діагностичним обладнанням, санітарним транспортом.

Із всіх 68 лікувальних закладів в опалювальний період 2014/2015 років будуть опалювалися газом 63 заклади, твердим паливом – 1, електроопаленням – 4.

В АЗПСМ с. Добриводи замінено 8 віконних блоків на металопластикові та 3 – в АЗПСМ с. Кобилля. У фельдшерському пункті с.Олишківці замінено 4 віконні блоки на металопластикові та дверний блок. У ФП с.Іванчани замінено  4  віконні  блоки. Проводиться  робота із заміни 4 вікон в АЗПСМ с. Гніздичне. Розпочато ремонт огорожі в районній комунальній Максимівській дільничій лікарні.

Проект „Реформування системи охорони здоров’я Збаразького району через впровадження інноваційної моделі надання медичних послуг населенню у закладах сімейної медицини” (на суму 396 тис. грн.) здобув перемогу у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, що дасть змогу провести комп’ютеризацію закладів охорони здоров’я первинної ланки.

На сьогоднішній день не укомплектовано посади лікарів загальної практики сімейної медицини в амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини сіл В.Вікнини та В.Кунинець.

 Всі медичні працівники середньої ланки входять в Асоціацію медичних сестер Тернопілля, приймають участь в конкурсах кращого медичного працівника, кращого санітарного бюлетня.

Визнано у районі  пріоритетним розвиток сімейної медицини. Рішенням сесії районної ради від  22.08.2012 № 166 створено Бодаківську амбулаторію загальної практики-сімейної медицини шляхом реорганізації фельдшерсько-акушерського пункту села Бодаки. З 01 березня 2014 року вона зафункціонувала.

За останніх 3 роки підготовлено 31 сімейного лікаря.
 

Інформаційні послуги

 

Фандрайзинг в районі

  

 

Актуальна тема

Щодо будівництва амбулаторії загальної практики сімейної медицини на території Базаринської сільської ради

 

Детальний план території для індивідуального  садівництва  учасникам АТО  на території  Збаразької  міської ради

 

Районна програма розвитку малого і середнього підприємництва в Збаразькому районі на 2017-2018 роки

Проект районної програми розвитку фізичної культури та спорту в сільській місцевості

 

ПОЛОЖЕННЯ

про координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання

при районній державній адміністрації

 


Семінар на тему: "Тендери в Україні. Публічні електронні закупівлі. Система електронних закупівель PROZORRO. Законодавчі та технічні аспекти функціонування. Як не допустити помилок та позбутися ризиків."

 

РАЙОННА ПРОГРАМА

щодо надання пільг окремим категоріям громадян на 2017-2019 роки

 

РАЙОННА  ПРОГРАМА

впровадження Української Хартії  вільної людини в навчальних закладах

Збаразькогорайону  на 2017-2020 роки

 

Програма інформатизації

Збаразькогорайону

на 2018 - 2020 роки

 

РАЙОННА ПРОГРАМА

 забезпечення виконання Збаразькою районною

 державною адміністрацією повноважень, делегованих

Збаразькоюрайонною радою на 2018-2020 роки

 

Районна цільова програма

   підтримки військовослужбовців, зарахованих для  проходження служби в Збройних Силах України за контрактом на 2018 рік

 

 ПРОГРАМА

сприяння оборонній,мобілізаційній готовності та відбору громадян району на військову службу за контрактом і  призову на строкову військову службу у Збаразькому районі на 2018 – 2020 роки

 

РАЙОННА ПРОГРАМА

захисту населення і території Збаразького району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2021 роки

 

ПРОГРАМА

соціально-економічного та культурного розвитку

Збаразькогорайону на 2018 рік