Збаразька районна державна адміністрація
47302, м.Збараж, майдан І.Франка, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/topimg/teplo1.gif 

 

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/hotline_oda.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/derjava_.png

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

На головну

Освіта


Про підсумки діяльності галузі освіти району  у 2016/2017 навчальному році та завдання на 2017/2018 навчальний  рік 

 

          Входження України у європейськийі світовий освітній простір вимагає проведення модернізації змісту освіти в контексті її відповідності сучасним потребам. Передусім вагомого значення набуває середня освіта – центральна ланка в освітній системі будь-якої країни та основа для успішного здобуття освіти наступних рівнів й самоосвіти протягом усього життя.

           Розвинуті країни Європи, США, Канада, Японія вже пройшли шлях реформування освіти і тепер успішно застосовують концепції індивідуальних освітніх програм, замість традиційних уроків – усестороннє дослідження тем, набуття навичок критичного та креативного мислення, отримання знань упродовж всього життя в будь-якому місці, у будь-який час, у будь-якій формі.

           Україна тільки стає на цей шлях, а реформа середньої освіти – реформа, орієнтована на те, щоб випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя, – сьогодні на порядку денному.

 «Наше завдання  - кожній дитині дати доступ до якісної освіти. Успіх України в тому, щоб побудувати суспільство освіченого загалу, бо кожна дитина, не залежно від її здібностей, має право на успіх в житті, на максимальне розкриття власних здібностей, яке може запропонувати якісна освіта», - наголосила міністр освіти і науки України Ліля Гриневич.

 

           Дошкільна ланка освітиособлива, адже дошкільний вік – це базовий етап фізичного, психічного та соціального становлення особистості.

   Розвиток дошкільної освіти залишається одним із пріоритетних напрямів державної політики у галузі освіти. Дошкільний вік — це базовий етап фізичного, психічного та соціального становлення особистості. Забезпечення різнобічного розвитку дітей дошкільного віку відповідно до їх індивідуальних особливостей, культурних потреб спільно із батьками в районі упродовж минулого навчального року здійснювали 24 дошкільні заклади (місто - 4, селище -1, село – 19) та 3 НВК, виховним процесом у яких було охоплено 1281 дитина.

У системі дошкільної освіти працювало 295 осіб, з них 126 педагогічних працівників  серед яких 65 відсотків мали вищу освітуц, а 10,4 – здобували. 

Усі діти 5-річного віку стовідсотково охоплені дошкільною освітою шляхом організації та змістовного наповнення освітньої роботи з дошкільниками у варіативних формах здобуття дошкільної освіти. Вибрано найпопулярніші з них: групи підготовки дітей до школи, соціально-педагогічний патронат сімей, діти яких не відвідують дошкільні заклади.  

Проте в роботі дошкільної ланки є ще багато проблемних питань. Основними з них можна виділити такі:

- недостатня навчально-методична та матеріально-технічна база ряду дошкільних закладів;

- низький рівень активності педагогів щодо впровадження  інноваційної діяльності, участі у професійних конкурсах та узагальнення власного педагогічного досвіду;

- не забезпечені комп’ютерною технікою для використання в управлінській діяльності більшістьдошкільних навчальних закладівта підключення до мережі Інтернет.

 

          Наступний етап  у розвитку дитини як особистості покладається на школу. Саме тут відбувається становлення молодої людини, формування її світогляду, життєвих позицій, ідеалів та принципів. І першочергове завдання сучасної школи - це забезпечення умов для інтелектуального, соціального, морального та фізичного розвитку кожного учня.

          У 2016/2017 навчальному році у районі функціонувало 4  загальноосвітніх школи І ступеня, 18 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, 16 загальносвітніх шкіл    І-ІІІ ступенів, 3 навчально-виховних комплекси,  1 ліцей та 1 санаторна школа-інтернат обласного підпорядкування. В цих закладах  навчалося 5062 учні.

          З 1 липня 2017 року в управління Вишнівецької громади передано  4 школи І-ІІІ ступенів, 3 дошкільних навчальних заклади та Вишнівецький міжшкільний навчально-виробничий комбінат. А з 1 вересня 2017 року  проведено  передачу  в управління Чернихівецької сільської ради  1 школи І-ІІІ ступенів, 1 дошкільного закладу та 1 навчально-виховного комплексу.

 

          Для здобуття повної загальної середньої освіти особам, які не мають змоги відвідувати навчально-виховні заклади  було відкрито класи із заочною і очною формами навчання при Збаразькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, Вишнівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, Доброводівській ЗОШ І-ІІІ ступенів (для засуджених – Збаразької  ВК-63).

         За індивідуальною формою навчалося  24  учні.

Процес реорганізації і закриття малокомплектних навчальних закладів є незворотнім, і, хочемо ми цього чи ні, до нього необхідно готуватися. Загальне зменшення кількості дітей вплинуло на зменшення кількості класів та їх середньої наповнюваності, збільшення кількості загальноосвітніх навчальних закладів з малою чисельністю учнів, призвело до скорочення педагогічного навантаження вчителів. Зменшується також середня наповнюваність класів, яка на сьогодні становить менше ніж 15 учнів, це призводить до значного підвищення вартості утримання одного учня. А це в свою чергу не дозволяє спрямовувати кошти на розвиток, а тільки на забезпечення заробітної плати та оплату енергоносіїв.

 

Створення опорних закладів

Одне із актуальних питань сьогодення – є формування оптимальної мережі навчальних закладів для забезпечення права учнів на повну загальну середню освіту. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів» від 20 січня 2016 року №79 продовжується  інформаційно-роз’яснювальна робота серед громадськості щодо визначення опорних закладів та їх філій.

          У 2016/2017 навчальному році створено два опорні навчальні заклади.

         У 2016 році створено один опорний навчальний заклад – Доброводівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Доброводівської сільської ради Збаразького району Тернопільської області, про що видано відповідне розпорядження голови Збаразької районної державної адміністрації від 26 вересня 2016 року №414-од «Про створення опорного навчального закладу». Опорний навчальний заклад створено з наступними філіями:

- Малоберезовицька філія І ступеня Іванчанської сільської ради;

- Новиківська філія І ступеня Новиківської сільської ради;

- Опрілівська філія І ступеня Новиківської сільської ради.

          У 2017 році відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 29 червня 2017 року  від 29 червня 2017 року №326-од  «Про створення опорного навчального закладу»  створено опорний заклад на базі Збаразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

         На зміцнення матеріально-технічної бази та закупівлю навчальних кабінетів в цих опорних закладах  було використано 2 мільйони 167 тисяч 367 гривень бюджетних коштів.

 

Реалізація пілотних проектів

У 2017/2018 навчальному році  Збаразька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 ім. І. Франка впроваджує науково-педагогічний проект «Інтелект України» відповідно до наказу Міністерства освіти  і науки, молоді та спорту України №1319 від 02.11.2016 року «Про проведення Всеукраїнського експерименту за темою «Реалізація компетентнісного підходу в науково-педагогічному проекті «Інтелект України» на базі загальноосвітніх навчальних закладів» на якому детально зупиниться керівник закладу.

Інший пілотний прорект реалізовуватиметься на базі Збаразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

         “Нова українська школа” підготувала  перший та другий тижні модельної навчальної програми для 1-го класу, а також навчально-методичні матеріали для неї. Саме вони будуть пілотуватися в 100 школах по всій Україні в цьому навчальному році, серед яких і Збаразька школа №1.  До 1 вересня всі вчителі пілотних класів отримають ці матеріали у вигляді друкованого посібника.

       Детально на цьому пілотному проекті зупиниться керівник закладу.

 

Загальна середня освіта

Повну загальну середню освіту у цьому навчальному році здобули 283 випускники, з них 32 отримали документи про освіту з відзнакою (20 Золотих та 12 Срібних медалей), а 9 класи закінчило 518 випускників, з яких 48  отримали свідоцтва з відзнакою. 31% від усіх нагороджених медалями випускники Збаразької  №2, 16% - Збаразької  №3, 13% - Старовишнівецької, 9% – Вишнівецької загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Особливістю цьогорічного завершення навчального року булоте, що державна підсумкова атестація з усіх предметів проходила у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Її результати надсилалися до кожного навчального закладу у дванадцятибальній шкалі на відміну від результатів за шкалою 100-200 балів, які отримує кожен учасник ЗНО на свою персональну сторінку. Тому предметом моніторингових досліджень, здійснених районним методичним кабінетом, є оцінки за державну підсумкову атестацію 718 тестувань: з української мови (247 тестувань), історії України (199 тестувань), математики (71 тестування), біології (78 тестувань), географії (90 тестувань), англійської мови (33 тестування).

На результатах пповеденого зовнішнього незалежного оцінювання більш детально зупиниться Віктор Дмитрович.

 

Виховний процес

Виховний процес у школах району, спрямовується на досягнення мети сучасного освітнього процесу — не тільки сформувати необхідні компетенції, надати ґрунтовні знання з різних предметів, а й виховати громадянина, патріота; інтелектуально розвинену, духовно і морально зрілу особистість, готову протистояти викликам глобалізації життя.

Загальноосвітні школи району продовжують працювати над реалізацією Концепції національно-патріотичного виховання молоді, відповідно якій визначається мета, зміст, форми та методи виховної роботи. Виходячи з цього визначаються першочергові завдання учасникам навчально – виховного процесу:

- формування цілісної системи цінностей з національно – патріотичного виховання, виховання поваги до Конституції держави, державних символів – Герба, Прапора, Гімну;

виховання поваги та любові до державної мови;

підтримки державної культури та традицій рідного краю;

створення ефективної системи превентивної та профілактичної роботи;

формування здорового способу життя, забезпечення загального та репродуктивного здоров’я;

розвиток учнівського самоврядування, дитячих та юнацьких об’єднань, з метою формування лідерської обдарованості;

формування в особистості ціннісного ставлення до навколишньої дійсності та самого себе, активної за формою та моральної за змістом життєвої позиції.

Одним із пріоритетів виховної роботи є пропаганда здорового способу життя серед дітей та учнівської молоді. Для цього в закладах освіти проводиться ряд виховних та просвітницьких заходів, одним із них є фестиваль – конкурс «Молодь обирає здоров’я». Учнівські колективи Іванчанської, Кобильської, Збаразьких № 1, №2, №3, Залужанської, Стриївської, Залісецькоїзагальноосвітніх шкіл, команда «Голосок» Збаразького  районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості є неодноразовими переможцями районного етапу в різних номінаціях. Щороку наші учні є призерами обласного етапу.

З метою профілактики негативних звичок, жорстокої та протиправної поведінки серед неповнолітніх зосереджується увага на проведенні індивідуальної та групової роботи, спрямованої на корекцію та розвиток ціннісних орієнтацій учнів, тісну співпрацю педагогів із сім’єю та громадськістю.

Значна увага приділяється формуванню правової культури, гендерної грамотності. З цією метою в навчальних закладах проводяться тижні і місячники правових знань, уроки гендерної грамотності.

Сучасні умови реформування суспільних відносин вимагають докорінної зміни процесу виховання підростаючого покоління. Суттєво переглядаються старі стратегії виховання і виробляються нові.

Тому важливе місце у системі виховної діяльності школи посідає її планування. З 2008 року планування виховного процесу здійснюється відповідно до програми «Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

Виховна мета є спільною для всіх ланок системи виховання та є критерієм виховного процесу; їй підпорядковується система супідрядних, поетапно конкретизованих цілей (завдань) за напрямами виховання, сконцентрованих на вихованні цінностей природи, культури, соціальних цінностей та особистісних цінностей, й тому кожен навчальний заклад району визначився із моделлю виховної роботи, є певні напрацювання в створенні презентацій школи за певними напрямами виховної роботи чи системи виховної роботи закладу.

Сьогодення потребує людей, яким властиві, ініціативність, здатність до здійснення свідомого самостійного вибору, розвинуте почуття власної гідності, здатність до особистісного самовдосконалення. Ефективною формою підготовки таких дітей є система виховання на засадах учнівського самоврядування. Це справжня школа ідей. Учнівське самоврядування покликане відіграти активну роль у підготовці сьогоднішніх школярів до реального самоврядування, формування у них готовності виконувати свій громадський обов’язок. Важливо, що в учнів формується досвід, який з умов навчального закладу буде перенесений в доросле, в тому числі й професійне, життя.

Роботу органів учнівського самоврядування в школах району координують педагоги – організатори, які і ведуть відповідну документацію (Статут, сформовану структуру, планування).

Справжніми школами учнівського самоврядування є Збаразькі№2,№1, №3,Доброводівська,  Великовікнинська, Зарудянська загальноосвітні школи .

На базі Збаразького районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості працює районна рада старшокласників «Колосок» та клуб «Лідер», лідерів учнівського самоврядування шкіл м. Збаража діяльність їх зосереджена в районах обласної школи «Школи управлінської майстерності» для лідерів учнівського самоврядування. Сприяє формуванню громадської самосвідомості і правової обізнаності діяльність учнівського клубу «Новий день» Вишнівецької ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Мінакова М.В.) та євро клубу «Крок» Збаразької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (керівник Багрій М.Т.) та психологічного клубу Збаразької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 «Стань творцем здорового життя» (керівник Сливка Г.Б.).

Учні загальноосвітніх шкіл залучені до занять у гуртках, де робота керівників оплачується (62 гуртки, 1165 учнів, 22%) та на громадських засадах (16 гуртків, 230 учнів), більшість з них гуртки художньо – естетичного напрямку.

До занять у дитячих, юнацьких об’єднаннях та органах учнівського самоврядування, патріотичних клубах залучено 67,5% учнів.

Наші учні приймають участь у різноманітних конкурсах, турнірах, а також спортивних змаганнях. Це як і районні, так і обласні змагання з легкої атлетики, футболу, волейболу, баскетболу, тенісу і т.п. Ми маємо ким гордитися.

 

З метою виявлення і розвитку творчих, інтелектуально здібних, обдарованих учнів, стимулювання та пропагування дослідницької роботи серед учнівської молоді Тернопільським обласним відділенням МАН організовано проведення Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів. За підсумками цьогорічного обласного конкурсу дослідницьких робіт всі четверо учасників стали переможцями. Це учні: Вовчук Назар ( 6 клас, Кобильська ЗОШ І-ІІ ступенів) – Диплом І ступеня в номінації «Біологія», Чемерис Софія (7 клас, Котюжинська ЗОШ І-ІІ ступенів) – Диплом І ступеня в номінації «Екологія»; Мисько Софія (7 клас, Іванчанська ЗОШ І-ІІ ступенів) – Диплом ІІІ ступеня в номінації «Гідрологія» та Сегін Віталіна (8 клас, Залужанська ЗОШ І-ІІІ ступенів) – Диплом ІІІ ступеня в номінації «Краєзнавство».

 

Глибокі знання з базових дисциплін у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад продемонстрували учні Збаразьких загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №1 38 призерів ( у 2015р.-27 призерів, у 2013р.- 27 призерів), №2 - 36 призерів ( у 2015 -37 призерів, у 2013 р.- 28 призерів),  №3 - 19 призерів ( у 2015 р.-19 призерів, у 2013р.-25 призерів), Доброводівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - 15 призерів (у 2015 р.-10 призерів, у 2013 р.-15 призерів), Старовишнівецької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів - 13 призерів ( у 2015- 10 призерів, у 2013 р.-17 призерів), Вишнівецької та Зарудянської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів по 12 призерів (у 2015 р.-21, 6 призерів, у 2013 р.-13, 14 призерів) Залужанської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів - 11 призерів ( у 2015р.-19 призерів , у2013 р.- 18 призерів), Колодненського НВК – 10 призерів ( у 2015 р.-17 призерів, у 2013 р.-4 призери).

Учні Красносільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів вибороли найбільше призових місць серед загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів (4 призери).

Підсумки ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад засвідчили, що учні району продемонстрували глибокі знання з базових дисциплін та були нагороджені: дипломом І ступеня одна учениця – Люпа Вероніка, учениця 9 класу Збаразької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, дипломами ІІ ступеня п’ятеро учнів та 16 учнів дипломами ІІІ ступеня.

 

Позашкільні навчальні заклади

На протязі останніх 10 років мережа позашкільнихнавчальних закладів залишилась незмінною. У системі освіти Збаразького району функціонує три позашкільних навчальних заклади, зокрема:

Збаразький районний комунальний будинок дитячої та юнацької творчості,

Збаразька районна станція юних техніків;

Збаразька районна дитячо – юнацька спортивна школа.

В 2016/2017 навчальному році позашкільними закладами району до занять залучено 1402 учнів, що становить 26,4% і на 2% менше, ніж у 2015/2016 н.р.

Збаразький районний комунальний будинок дитячої та юнацької творчості:

- 30 гуртків (50 груп) в них 737 вихованців.

Із них:- 3 гуртки еколого- натуралістичного напрямку (5 груп, 75 вихованців);

4 гуртки туристсько – краєзнавчого напрямку (8 груп, 120 вихованців);

15 гуртків художньо – естетичного напрямку (25 груп, 362 вихованці);

3 гуртки соціально – реабілітайного напрямку (4 групи, 60 вихованців);

5гуртків  гуманітарних (8 груп, 120 вихованців).

Працює 15 основих працівниківі 7 за сумісництвом всього 22 працівники. Окрім цього: 0,5 ст. діловода, 0.75 ст. – прибиральника службових приміщень та 0,5 ст. художника – оформлювача, яка доплачується по 0,25 ст. двом керівникам гуртків.

Збаразький районний комунальний будинок дитячої та юнацької творчості  основне приміщення орендує в Збаразькій загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №2 (орендована загальна площа - 387,8 кв.м.). Заняття більшості гуртків проводиться на базі Збаразької ЗОШ І-ІІІ ст. №3 та №1, Залужанської, Черниховецької, Вищелуб’янської загальноосвітніх шкіл.

Збаразька районна станція юних техніків:

31 гурток ( 37 груп) в них 401 вихованець.

Із них: - 27 гуртків науково – технічного напряму (33 групи, 341 вихованець);

-         1 гурток туристсько – краєзнавчий (1 група, 15 вихованців);

-         1 гурток художньо - естетичнийий (1 група, 15 вихованців);

-         1 гурток військово - патріотичний (1 група, 15 вихованців);

-         1 гурток оздоровчий (1 група, 15 вихованців).

Збаразька районна станція юних техніків має своє приміщення площею 180 кв.м. та орендує 322 кв. м. Для роботи гуртків використовуються приміщення шкіл району.

Збаразька районна  комунальна дитячо – юнацька спортивна школа:

-23 групи в них 264 вихованці. Всі за фізкультурно – спортивним напрямком.

До навчально – виховного процесу залучено 13 працівників, із них 9 основних та 4 сумісники.

Заняття груп проводиться в Синявській, Нижчелубянківській школах та в м. Збаражі.

У системі позашкільних навчальних закладів кожний із напрямків посідає своє особливе місце і виступає не лише організаційним центром виховної роботи з дітьми та учнівською молоддю, а й організаційно - методичним центром за своїм напрямом для загальноосвітніх  шкіл  району.

 

Методична роботау районі спрямована уже другий рік поспіль на вирішення науково - методичної проблеми «Науково-методичне та організаційно-управлінське забезпечення модернізації неперервної освіти керівних та педагогічних кадрів на засадах особистісно орієнтованого освітнього середовища, створення умов для реалізації принципів наступності та змісту дошкільної, початкової, базової та повної загальної середньої освіти в умовах введення нових Державних стандартів».

В умовах недостатнього фінансування та інших проблем, пов’язаних із процесом децентралізації та невизначеності статусу методичних структур районний методичний кабінет забезпечує науково - методичний супровід та організовує роботу щодо виконання і контролю державних, регіональних, цільових програм, програм інноваційної діяльності, створення та функціонування опорних навчальних закладів, апробації нових державних стандартів, організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, впровадження профільного навчання.

Належним чином функціонують 5 методичних центрів, на базі яких працюють міжшкільні методичні об’єднання вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури, математики, географії, історії, християнської етики, проблемно – динамічні групи фізики, біології. Однак у зв’язку із створенням об’єднаних територіальних громад необхідно буде вносити корективи у структуру методичної роботи на базі методичних центрів.

З окремих питань навчально–виховного процесу діють 19 опорних навчальних закладів (17 загальноосвітніх шкіл та 2 дошкільних заклади).

Ефективно працювали у минулому навчальному році творчі групи вчителів української мови та літератури, початкових класів, класних керівників, психологів і соціальних педагогів, вихователів дошкільних закладів, пошукова лабораторія вчителів іноземної мови, проблемно-динамічні групи вчителів фізики, біології динамічні групи вчителів зарубіжної літератури, вихователів дошкільних навчальних закладів.

Проекти нормативних документів з питань освіти, навчальних планів і програм були предметом для обговорення на засіданнях районних методичних обєднань, постійно діючих семінарів, семінарів – практикумів для вчителів - предметників, шкіл вчителів 1, 2, 3 класів, районної школи молодого вчителя, шкіл новопризначеного класного керівника, психолого – педагогічної підтримки і методичної допомоги молодим та малодосвідченим вчителям початкових класів, управлінського менеджменту, молодого керівника навчального закладу.

           У 2016/2017 навчальному році  навчально-виховний процес забезпечували 821  педагогічний  працівник, у Колодненській ОТГ – 55 осіб. За результатами атестації 303 педагоги або 36 відсотків є спеціалістами вищої кваліфікаційної категорії, 190 або 23 відсотки - спеціалістами першої кваліфікаційної категорії, 105 або 12 відсотків – спеціалісти другої кваліфікаційної категорії,  решту   є спеціалістами, у Колодненській ОТГ ці показники становлять відповідно 15 чоловік або 27 відсотків є спеціалістами вищої категорії, 14 осіб або 25 відсотків – спеціалісти першої категорії.

          Плинність кадрів у навчальних закладах району  становить 61 особу  або 7  відсотків, у Колодненській ОТГ - 0,7 відсотка. У загальноосвітніх навчальних закладах працюють 101 вчителів-пенсіонерів, що становить 12 відсотків від загальної кількості педагогів, у Колодненській ОТГ цей показник  становить лише 0,7 відсотка. 354  педагоги  або 43 відсотки  працюють з неповним тижневим навантаженням, дещо нижчий цей показник у Колодненській ОТГ- 30 відсотків педагогів мають неповні ставки. На сьогодні вживаються заходи щодо повного укомплектування  навчально-виховних закладів педагогічними працівниками відповідних фахів.

         У 2017 році   на організацію харчування учнів шкіл району у І півріччі 2017 року виділено   800 000 гривень. Вишнівецькою ОТГ на організацію харчування учнів шкіл, що знаходяться на їх території передано у формі субвенції 266 100 гривень, Черниховецькою ОТГ – 70 000 гривень. Колодненською ОТГ кошти на харчування не надавалися, оскільки ця громада з січня 2017 року організовує харчування у свої школах самостійно.

         На організацію харчування вихованців дошкільних закладів   з районного бюджету було виділено кошти в сумі 1 мільйон 500 тисяч гривень. Вартість харчування однієї дитини в міських, селищному та сільських дошкільних навчальних закладах району встановлено у розмірі 16 гривень в день. Сесією районної ради та відповідним наказом управління освіти, молоді та спорту було визначено перелік пільгових категорій сімей, що звільняються від плати за харчування в дошкільних закладах.

          В кінці 2016/2017 навчального року постало питання про організацію харчування учнів з 1 вересня 2017 року, оскільки  не було можливості виділити ці кошти із районного бюджету. Але завдяки спільним зусиллям голови районної державної адміністрації, голови районної ради та голів місцевих рад це питання було вирішено. Практично всі місцеві ради надали субвенції на харчування учнів  на  загальну суму  966 тисяч  247  гривень.

            У   2017 році  безкоштовним харчуванням в школах району було охоплено:

-         2071  учень  1-4 класів;

-         32 учні 1-11 класів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

-                 1 дитина, що має статус постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС;

-         2 учнів, які прибули з тимчасово окупованих територій України (Донецької та Луганської областей, АР Крим);

-         139 учнів, батьки яких брали та беруть участь у проведенні АТО на Сході України.

          Середня вартість обіду становила 7 гривень. Повне виконання норм харчування досягалося   за рахунок батьківської доплати, позабюджетних коштів та продуктів харчування вирощених на навчально-дослідних ділянках шкіл району.

           Протягом літнього періоду проведено ремонт та технічне обслуговування 6 шкільних автобусів, які забезпечать  підвезення школярів, що проживають за межею пішохідної доступності. Цими автобусами буде перевозитися близько  55 відсотків дітей від потреби.

         Проблемою на сьогодні є те, що для повного забезпечення організованого підвозу вихованців, учнів та учителів району, що проживають за межею пішохідної доступності, до місць навчання і роботи необхідно ще як мінімум 3  шкільних автобуси.

          Першочергового забезпечення шкільними автобусами потребують Великовікнинська та Зарудянська школи І-ІІІ ступенів, а  також потребує заміни шкільний автобус Кривчиківської  загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

 Інформатизація навчально-виховного процесу

        Забезпечено комп’ютерною технікою 49 навчальних заклади, навчальними комп’ютерними комплексами - 34 навчальні заклади із 50. В них встановлено 52 НКК, з них 7 шкіл має по 2 навчально-комп’ютерних комплекси, 6 – по 3 НКК. Для зміцнення матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів в 2016-2017 н. р. закуплено 3 проектори та 3 інтерактивні дошки (Збаразька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, Залужанська загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів, Травневська загальноосвітня школа  І-ІІ ступенів ім. Назарія Войтовича), для опорного навчального закладу «Доброводівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» закуплено 1 НКК (1+10 комп`ютерів), 2 інтерактивні дошки, 6 мультимедійних проектори та 6 ноутбуків. Відповідно до угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки щодо постачання комп’ютерної техніки, навчальні заклади району отримали 7 нових НКК (всього – 62 комп`ютери): Збаразька загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів № 2 ім. І. Франка – 15 ПК,Залужанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – 8 ПК, Нижчелуб`янківська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – 7 ПК,  Кобильська  загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – 6 ПК, Збаразька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 ім. Михальського Тараса Романовича- 5 ПК, Великовікнинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - 5 ПК, Залісецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів -5 ПК, Зарубинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – 3 ПК, Шилівська  загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - 3 ПК, Стриївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – 2 ПК, Травневська  загальноосвітня школа І-ІІ ступенів ім. Назарія Войтовича – 2 ПК, Кретівська  загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – 1 ПК. 7 шкіл І-ІІ ступенів та 4 школи  І ступеня необхідно укомплектувати власними НКК (75 ПК), обновити комп’ютерну техніку в школах І-ІІІ ступенів, яка експлуатується більш ніж 5 років – 191 ПК. До мережі Інтернет  підключені 20 закладів  І-ІІІ ступенів та Доброводівський технічний ліцей, 20 шкіл І-ІІ ступенів, 8 шкіл І ступеня. Швидке інформування навчальних закладів району здійснюється за допомогою електронної пошти, якою забезпечені всі навчальні заклади району. 37 шкіл району мають створені власні веб-сайти, де розміщена різноманітна корисна інформація про заклад, інформація для учнів та батьків. Всі навчальні заклади району зареєстровані і працюють в мережах «Терновікі», «Щоденник», освітніх порталах «Інформаційна система управління освітою» та «Державна інформаційна система освіти». По два ЗНЗ І-ІІІ ступенів беруть участь в проектах «Учителі в онлайн» та «Школи-новатори»,  3 школи  І-ІІІ ступенів – в проекті «Відкритий світ», одна школа  І-ІІ ступенів – в проекті «Моя школа». 198 учнів шкіл району брали участь в міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної грамотності «Бобер», 35 з них нагороджені сертифікатами за відмінні результати, 71 - сертифікатами за  добрі результати.

На оздоровлення дітей пільгових категорій з районного бюджету у 2017 році виділено 190 000 гривень. За ці кошти в місцевому оздоровчому таборі «Сокіл» с.Колодне з 15 по 28 червня повноцінний відпочинок отримали 80 дітей: 

-діти – сироти та без батьківської опіки -14 осіб;

-діти, батьки яких перебувають або перебували в зоні АТО – 19 осіб;

- діти, із сімей внутрішьопереміщених осіб – 2 осіб;

- діти, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС – 1особа;

-діти – інваліди – 1 особа;

- діти із малозабезпечених сімей – 22 особи;

- діти з багатодітних родин – 21 особа.

На базі 6 навчальних закладів району (Залужанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Черниховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Вишнівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Збаразьких ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 та №3 та Травневської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів імені Назарія Войтовича) в літній період  працювали літні мовні табори, в яких змістовним дозвіллям було охоплено 178  дітей.

З  метою підготовки  закладів освіти до  роботи у новому 2016/2017 навчальному році управлінням освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, виконавчими комітетами місцевих рад та установами освіти впродовж червня – серпня 2017 року вжито ряд організаційно-практичних заходів щодо проведення ремонтів приміщень навчально-виховних закладів. За рахунок різних джерел фінансування проведено  капітальні і поточні ремонти будівель і приміщень навчально-виховного призначення тощо.

        Упродовж літніх канікул в усіх навчальних закладах господарським методом та за участю батьків, спонсорів виконано поточні ремонти класних кімнат, спортзалів,  їдалень та інших шкільних приміщень.

         В навчальних закладах  станом  на  01 серпня 2017  року  замінено              123віконних  та  12дверних  блоків,  планується  ще  заміна  віконних  та  дверних  блоків.

         Виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення капітальних   ремонтів наступних закладів:

-         капітальний  ремонт  Нижчелуб’янківської  загальноосвітньої  школи       І-ІІІ ступенів  Нижчелуб’янської  сільської  ради  Збаразького  району  Тернопільської  області;

-         капітальний  ремонт  віконних  та  зовнішніх  дверних  блоків  (енергозберігаючі  заходи)  Кретівської  загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів;

-         енергозберігаючі заходи -  капітальний  ремонт  по  заміні  вікон  та  дверей,  заміна  покрівлі  даху  в  Стриївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів;

-          енергозберігаючі  заходи  по Збаразькій   загальноосвітній   школі  І-ІІІ ступенів  №3 імені Михальського Тараса Романовича  -  капітальний  ремонт  по  утепленню  фасаду  і  заміні  віконних  та  дверних  блоків  школи;

-         капітальний  ремонт  даху  будівлі  Киданецької загальноосвітньої  школи  І-ІІІ ступенів по  вулиці Шкільна,  5;

-          капітальний  ремонт  по  утепленню  фасаду  Збаразького дитячого  садка  №1 «Калинонька»  по   вулиці   Грушевського, 68;

-         капітальний  ремонт  приміщень  першого  поверху  Киданецької загальноосвітньої  школи  І-ІІІ ступенів,  по  вулиці   Шкільна,5.  

На сьогодні виконано  такі ремонтно-будівельні  роботи:

-          завершено  капітальний  ремонт  санвузлів  і  кухні  Максимівського  сільського  комунального  дитячого  садка  «Пролісок»   на  суму  62140 гривень;

-         поточний  ремонт  системи  опалення  Збаразької  школи  І-ІІІ ступенів  №1  на суму  22 500 гривень;

-          замінено  18  віконних  та  2  дверних  блоки  у  Збаразькому дитячому  садку  №3    «Сонечко»;

-         замінено  22  віконних  блоки  в  Стриївській  загальноосвітній школі        І-ІІІ ступенів  та  23  віконних  блоки  у  Травневській  загальноосвітній школі   І-ІІ ступенів;

-         замінено  20  віконних  блоків  у   Великокунинецькій  загальноосвітній школі   І-ІІ ступенів.

         Управлінням  капітального  будівництва  Тернопільської  обласної  державної  адміністрації  будуть  проводитись  роботи  на  об’єктах,  які  будуть  фінансуватися  з  фонду  державного  регіонального  розвитку,  а  саме:

-         капітальний  ремонт  із  заміною  покрівлі  даху  з  проведенням  відповідних  ремонтно-будівельних  робіт  Коханівської  загальноосвітньої    школи  І-ІІ ступенів  по  вулиці Миру,  19;

-         нове  будівництво  спортивного  майданчика  із  встановленням  штучного  рулонного  покриття  в  місті Збараж (приблизно  площею  0,15 га)  по  вулиці Морозенка.

           Розподілом  субвенції  з  державного  бюджету  місцевим  бюджетам  на  здійснення  заходів  щодо  соціально-економічного  розвитку у  2017  році передбачається  виконання  робіт  на  наступних  об’єктах:

-          капітальний  ремонт  по  утепленню  фасаду  Збаразького дитячого  садочка №1  «Калинонька»  кошторисною  вартістю  1395,294 тис.грн.

-           капітальний  ремонт  по  заміні  вікон  та  дверей та   заміна  покрівлі  даху  в  Стриївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів  кошторисною  вартість  1494,275  тис.грн.

-         капітальний  ремонт  із  заміною  віконних  і  дверних  блоків  із  проведенням  відповідних  ремонтно-будівельних  робіт  Залужанської  загальноосвітньої школи   І-ІІІ ступенів,  кошторисною  вартістю  261,340  тис.грн.

         Разом з тим, у підготовці матеріально-технічної бази закладів освіти є ряд  питань, над якими продовжується робота.

         До початку опалювального сезону необхідно провести ремонт паливної  (заміна котла)  Іванчанськоїзагальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, ремонт  системи опалення та  теплотраси  Збаразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  №1. Потребують  також капітального  ремонту  покрівлі  дахів  Раковецької  загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів імені адвоката Бориса Козубського,  Залісецької  загальноосвітньої школи   І-ІІІ ступенів, Доброводівського  дитячого  садка «Малятко»,  необхідна реконструкція  будівлі  Збаразького дитячого  садка  №5  «Пролісок», а також забезпечення  твердим  паливом  навчальних  закладів.

Традиційний серпневий об'їзд освітянських установ засвідчив, що в ході підготовки закладів освіти до нового навчального року зроблено все можливе, щоб першого вересня діти прийшли в чисті, теплі, світлі та охайні класи. Хочеться подякувати керівникам навчальних закладів, педагогічним колективам, обслуговуючому персоналу шкіл, батькам, які доклали чимало зусиль, щоб провести якісні ремонти. Відрадно те, що спільними зусиллями влади, педагогів, громадськості з залученням коштів спонсорів та благодійників нам вдалося вирішити проблеми щодо якісних ремонтів приміщень.

 

Фінансування освітньої галузі району

У 2017  році на фінансування загальноосвітніх шкіл було виділено 96 449,6  тис.грн., в т.ч. освітня субвенція 65079,6 тис.грн., кошти районного бюджету 31370  тис.грн., з них на зарплату 67180,9 тис.грн. (освітня субвенція 53343,9  тис.грн., районного бюджету 13 873 тис.грн.), нарахування на заробітну плату 14 889,7 тис.грн.(освітня субвенція 11 735,7  тис.грн. районний бюджет 3154,0 тис.грн.), харчування 800,0  тис.грн., оплата комунальних послуг і енергоносіїв 12 660,0  тис.грн.

У 2017 році на фінансування дошкільних закладів було виділено 16226,8  тис.грн., з них на зарплату 9 147,3  тис.грн., нарахування на заробітну плату  2 049,0  тис.грн., харчування 1546,0  тис.грн., оплата комунальних послуг і енергоносіїв  2 958,0  тис.грн.

Підсумки

Основними завданнями та пріоритетними напрямами роботи на 2017-2018 навчальний рік управління   освіти, молоді та спорту визначає:

-розширення мережі груп та закладів дошкільної освіти, 100 відсоткове охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою ;

-створення ефективної системи національно-патріотичного виховання, забезпечення фізичного, морального, культурного і духовного  розвитку дитини;

-зміцнення матеріальної бази навчальних кабінетів, шкільних бібліотек, майстерень та спортивних залів;

-розвиток інформаційно-комунікаційних освітніх технологій, створення та забезпечення функціонування Веб-сайтів всіх навчальних закладів району;

-реорганізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів, забезпечення доступу до якісної освіти для сільських учнів, продовження  створення опорних шкіл;

-вжиття заходів щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, зокрема, керівників та вчителів опорних шкіл, вчителів початкових класів та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють з учнями з особливими освітніми потребами, та які братимуть участь в експерименті впровадження Концепції Нової української школи;

- впровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня;

-активізація роботи з обдарованими і талановитими дітьми, створення умов для розвитку їх творчих здібностей і навичок самостійного наукового пізнання, самоосвіти та самореалізації;

-поліпшення умов здоров’язберігаючого середовища, створення безпечних умов для учасників навчально-виховного процесу – учнів та працівників навчальних закладів;

-сприяння підвищенню соціального захисту учасників навчально-виховного процесу;

-забезпечення активізації роботи із запровадження інклюзивного навчання  в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах дітей з особливими потребами;

- своєчасне забезпечення учнів шкільними підручниками;

        - забезпечити впровадження у навчальних закладах різних форм допрофільної і профільної підготовки, створення і функціонування шкільних округів .

 

ДОВІДКА про капітальний ремонт даху ЗОШ I-III ст. в с. Старий Вишнівець Збаразького району Тернопільської області

 

ДОВІДКА про капітальний ремонт даху ЗОШ I-III ст. в с. Бодаки Збаразького району Тернопільської області

 

ДОВІДКА про капітальний ремонт даху ЗОШ I-III ст. в с.Бутин Збаразького району Тернопільської області

Інформація про надходження та використання бюджетних та позабюджетних коштів Зарудянському ДНЗ  «Соняшник» у 2017 році

ФІНАНСОВИЙ ЗВІТ про надходження та використання коштів

за 2017 рік Зарубинський сільський комунальний дитячий садок  «Казка»

 ФІНАНСОВИЙ ЗВІТ про надходження та використання коштів

за 2017 рік Збаразького міського комунального ясла-саду №5 «Пролісок»

Про внесення змін до паспортів бюджетних програм на 2017 рік

Паспорт бюджетної програми

Паспорт бюджетної програми 2 

Паспорт бюджетної програми 3

Паспорт бюджетної програми 4

Паспорт бюджетної програми 5

Паспорт бюджетної програми 6

Паспорт бюджетної програми 7

 Паспорт бюджетної програми 8

Паспорт бюджетної програми 9

Паспорт бюджетної програми 10

Паспорт бюджетної програми 11
 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

Фандрайзинг в районі

  

 

Актуальна тема

Детальний план території для індивідуального  садівництва  учасникам АТО  на території  Збаразької  міської ради

 

Районна програма розвитку малого і середнього підприємництва в Збаразькому районі на 2017-2018 роки

Проект районної програми розвитку фізичної культури та спорту в сільській місцевості

 

ПОЛОЖЕННЯ

про координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання

при районній державній адміністрації

 


Семінар на тему: "Тендери в Україні. Публічні електронні закупівлі. Система електронних закупівель PROZORRO. Законодавчі та технічні аспекти функціонування. Як не допустити помилок та позбутися ризиків."

 

РАЙОННА ПРОГРАМА

щодо надання пільг окремим категоріям громадян на 2017-2019 роки

 

РАЙОННА  ПРОГРАМА

впровадження Української Хартії  вільної людини в навчальних закладах

Збаразькогорайону  на 2017-2020 роки

 

Програма інформатизації

Збаразькогорайону

на 2018 - 2020 роки

 

РАЙОННА ПРОГРАМА

 забезпечення виконання Збаразькою районною

 державною адміністрацією повноважень, делегованих

Збаразькоюрайонною радою на 2018-2020 роки

 

Районна цільова програма

   підтримки військовослужбовців, зарахованих для  проходження служби в Збройних Силах України за контрактом на 2018 рік

 

 ПРОГРАМА

сприяння оборонній,мобілізаційній готовності та відбору громадян району на військову службу за контрактом і  призову на строкову військову службу у Збаразькому районі на 2018 – 2020 роки

 

РАЙОННА ПРОГРАМА

захисту населення і території Збаразького району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2021 роки

 

ПРОГРАМА

соціально-економічного та культурного розвитку

Збаразькогорайону на 2018 рік