Збаразька районна державна адміністрація
47302, м.Збараж, майдан І.Франка, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/topimg/teplo1.gif 

 

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/hotline_oda.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/derjava_.png

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

На головну

Освіта


Про підсумки діяльності галузі освіти району  у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний  рік 

 «Наше завдання  - кожній дитині дати доступ до якісної освіти. Успіх України в тому, щоб побудувати суспільство освідченого загалу, бо кожна дитина, не залежно від її здібностей, має право на упіх в житті, на максимальне розкриття власних здібностей, яке може запропонувати якісна освіта», - наголосила міністр освіти і науки України Ліля Гриневич.

        Сьогодні нам потрібно переорієнтувати навчання у школі на освоєння знань, умінь та ставлень, які потрібні сучасній людині для життя. Міністерство освіти і науки вже оновило програми початкової школи та методичні рекомендації для вчителів. Відповідні рішення ухвалені колегією Міністерства освіти і науки України 04 серпня. 18 серпня відбулася всеукраїнська серпнева конференція, на якій міністр освіти і науки України представила Концепцію нової української школи - ідеологію реформи середньої освіти, що почне діяти в 2018 році.

         Міністр зазначила, що реформа орієнтована на те, щоб зробити випускника конкурентоздатним у ХХІ ст.- випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися упродовж життя.

        Втілення запроваджених змін в освіті значною мірою залежатимуть від професіональної підготовки освітян. Школа має давати освіту для життя, допомагати розвивати індивідуальні здібності. Компетентнісний підхід орієнтований не на процес, не на накопичення фактів, а на результат: навчання має сформувати у дітей здатність практично діяти, застосовувати отримані знання, вміння і навички в життєвих ситуаціях.

 

           Дошкільналанка освіти особлива, адже дошкільний вік – це базовий етап фізичного, психічного та соціального становлення особистості.

 На сьогоднішній день в районі повноцінно функціонує 24 дошкільні навчальні заклади та 3 НВК:  Старозбаразький, Колодненський та Гніздичненський. З них 4  знаходяться в комунальній власності міста,1 – селища Вишнівець, 22  - сільських рад. З березня 2016 року відкрито другу різновікову групу в Гніздичненському  навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад». Всього у дошкільних навчальних закладах та дошкільних групах навчально-виховних комплексів   району виховується 1241 дитина. Усі діти 5-річного віку стовідсотково охоплені дошкільною освітою шляхом організації та змістовного наповнення освітньої роботи з дошкільниками у варіативних формах здобуття дошкільної освіти. Вибрано найпопулярніші з них: групи підготовки дітей до школи, гурток «Малючок» при Будинку дитячої та юнацької творчості,  соціально-педагогічний патронат сімей, діти яких не відвідують дошкільні заклади.  

Певна робота проведена щодо зміцнення матеріально-технічної бази ДНЗ:

- замінено на енергозберігаючі 7 віконних блоків у Стриївському, дверний блок - у Нижчелуб’янківському сільськихкомунальних дитячих садках;

- капітальний ремонт котелень в Доброводівському сільському комунальному дитсадку, Старозбаразькому НВЗ, Збаразьких ясла-садках №2, №3;

- облаштовано спортивний майданчик в Черниховецькому сільському комунальному дитячому садку;

 - придбано ноутбук, фотоапарат Максимівському, принтер - Стриївському сільським комунальним дитячим садкам;

- закінчено реконструкцію з добудовою Киданецького сільського комунального дитячого садка. Дитсадок розпочав роботу в новому приміщенні в березні 2016 року.

Персонал дошкільних навчальних закладів району станом на 01 червня нараховує 295 осіб. З них:

- педпрацівників - 126;

- медичних працівників - 8;

- помічників вихователя -  59;

- інших  - 102.

Із 126 педагогів: 24 завідувачі, 3 вихователі - методисти, 20 музичних керівників, 4практичні психологи, 1 логопед, 75 вихователів.

Творчий потенціал педагогічних працівників дошкільного закладу становить:

- 6 вихователів із  званням «вихователь - методист»: Левицька І.І., Міщук Н.О., Кретініна О.П., Литвин М.І. (Збаразький міський комунальний ясла-сад №1), Касянчук В.Я. (Збаразький міський комунальний ясла-сад №3), Власенко Н.М. (Чернихівський сільський комунальний дитячий садок),

- вища кваліфікаційна категорія у 6 вихователів

 -   перша кваліфікаційна категорія - 9

 -  друга кваліфікаційна категорія - 12

 -  спеціалісти  - 93.

Проте в роботі дошкільної ланки є ще багато проблемних питань. Основними з них можна виділити такі:

- недостатня навчально-методична та матеріально-технічна база ряду дошкільних закладів;

- низький рівень активності педагогів щодо впровадження  інноваційної діяльності, участі у професійних конкурсах та узагальнення власного педагогічного досвіду;

- не забезпечені комп’ютерною технікою для використання в управлінській діяльності більшість дошкільних навчальних закладів;

-  ДНЗ не підключені до мережі Інтернет.

 

           Наступний етап  у розвитку дитини як особистості покладається на школу. Саме тут відбувається становлення молодої людини, формування її світогляду, життєвих позицій, ідеалів та принципів. І першочергове завдання сучасної школи - це забезпечення умов для інтелектуального, соціального, морального та фізичного розвитку кожного учня.

           У 2015/2016 навчальному році у районі функціонувало 8 загальноосвітніх шкіл І ступеня, 20 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, 17 загальносвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, 3 навчально-виховних комплекси,  1 ліцей та 1 санаторна школа-інтернат обласного підпорядкування. В цих закладах  навчалося 5513 учнів. 11 класи закінчило 255 випускників, з них 15 отримали документи про освіту з відзнакою (11 Золотих та 4 Срібних медалей), а 9 класи закінчило 517 випускників, з яких 42 отримали свідоцтва з відзнакою.

          Для здобуття повної загальної середньої освіти особам, які не мають змоги відвідувати навчально-виховні заклади  було відкрито класи із заочною і очною формами навчання при Збаразькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, Вишнівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, Доброводівській ЗОШ І-ІІІ ступенів (для засуджених – Збаразької  ВК-63).

         За індивідуальною формою навчалося  22 учні.

         Упродовж останніх років, спостерігається незначне збільшення народжуваності дітей. Цього року планується охопити навчанням 5526 дітей шкільного віку, що на 13 учнів більше, ніж минулого року. Організованопроводиться набір дітей  у 1 та 10 класи, у яких згідно з перспективною мережею навчатиметься 585 та 220 учнів відповідно.

Процес реорганізації і закриття малокомплектних навчальних закладів є незворотнім, і, хочемо ми цього чи ні, до нього необхідно готуватися. Загальне зменшення кількості дітей вплинуло на зменшення кількості класів та їх середньої наповнюваності, збільшення кількості загальноосвітніх навчальних закладів з малою чисельністю учнів, призвело до скорочення педагогічного навантаження вчителів. Зменшується також середня наповнюваність класів, яка на сьогодні становить менше ніж 15 учнів, це призводить до значного підвищення вартості утримання одного учня. А це в свою чергу не дозволяє спрямовувати кошти на розвиток, а тільки на забезпечення заробітної плати та оплату енергоносіїв.

Одне із актуальних питань сьогодення – є формування оптимальної мережі навчальних закладів для забезпечення права учнів на повну загальну середню освіту. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів» від 20 січня 2016 року №79 проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед громадськості щодо визначення опорних закладів та їх філій. Опорні школи, врамках «пілотного» проекту, отримають ресурси для ремонту приміщень, розвитку матеріально-технічної бази, оновлення навчального обладнання, використання інформаційно-комп'ютерних технологій. Для фінансування опорної школи в районі на 2016 рік передбачено  600 000 грн. Однак зараз створення опорної школи гальмується, бо постанова уряду не зовсім зрозуміла. І всі чекають зразка: коли хтось почне оформлювати філії і система запрацює».

 

В  районі продовжують  працювати три  позашкільних  навчальних заклади:

- Збаразький  районний  комунальний  будинок  дитячої та  юнацької творчості, в якому організовано діяльність 28 гуртків (49 груп), де залучено 752 вихованці;

- Збаразька  районна комунальна  станція юних  техніків - 24 гуртки  (39 груп), 535 вихованців;

- Збаразька  районна комунальна  дитячо - юнацька спортивна школа, в якій 6 відділень (22 групи), де займається 282 учні.

Виховною роботою в позашкільних установах охоплено 1569 учнів, що становить 29,2 відсотків, в порівняння із минулим роком, кількість дітей в позашкільних закладах збільшено на 2,7 відсотка. В загальноосвітніх школах району продовжують працювати 69 бюджетних гуртків,  які відвідує 1351 дитина та  47 гуртків на громадських засадах,  в яких позакласною роботою охоплено 688 учнів.

Позакласною виховною роботою в позашкільних закладах та гуртках шкіл в загальному охоплено 65,5 відсотка дітей району. На базі спортивних залів Нижчелуб’янківської, Збаразької №2 імені Івана Франка,  №1 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Синявської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів продовжували працювати спортивні гуртки із вільної боротьби, легкої атлетики. Гуртки від Збаразького районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості продовжували працювати на базі Збаразької №1, №2, №3, Черниховецької, Залужанської, Максимівської загальноосвітніх шкіл, Гніздичненського НВК а також у дошкільних закладах с. Нижчі Луб’янки і м.Збаража. На базі Кобильської, Старовишнівецької, Вишнівецької, Стриївської шкіл та Гніздичненського НВК проводились заняття гуртків Станції юних техніків.

У системі позашкільних навчальних закладів кожний із напрямків посідає своє особливе місце і виступає не лише організаційним центром виховної роботи з  дітьми та учнівською молоддю, а й організаційно - методичним центром за своїм напрямом для загальноосвітніх  шкіл  району.

 

Виховання учнів у сучасній школі здійснюється в контексті громадянської і загальнолюдської культури, охоплює весь навчально-виховний процес, ґрунтується на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднує інтереси особистості, суспільства і держави. Тому мета сучасного освітнього процесу — не тільки сформувати необхідні компетенції, надати ґрунтовні знання з різних предметів, а й формувати громадянина, патріота; інтелектуально розвинену, духовно і морально зрілу особистість, готову протистояти викликам глобалізації життя. Загальноосвітні школи району  продовжують працювати над реалізацією Концепції національно-патріотичного виховання молоді. У школах створені молодіжні дитячі об’єднання і товариства «Молода Просвіта», «Козачата. Козацький шлях. Козацька республіка», «Галичаночка», «Волиняночка», «Бутинська Січ», Гра - подорож «Стежинами рідного краю». До їх діяльності було залучено 2506 учнів.

          В дитячих, юнацьких об’єднаннях та органах учнівського самоврядування залучено 3504 учні  (65,5%). В 36 навчальних закладах  продовжили свою діяльність патріотичні клуби, до яких залучено 990 учнів.

           Вагому роль у набутті дітьми та молоддю громадських якостей і соціального досвіду відіграє співпраця загальноосвітніх навчальних закладів із Тернопільським обласним осередком Всеукраїнського дитячого творчого об’єднання  «КРОКС», Молодіжною організацією «Українська молодь – Христові», Штабом національного спротиву разом з волотерським центром допомоги воїнам АТО, Тернопільським міським товариством українських студентів – католиків «Обнова».

          Наші учні приймають участь у різноманітних конкурсах, турнірах, а також спортивних змаганнях. Це як і районні, так і обласні змагання. І футбол, і волейбол, і баскетбол, і теніс. Ми маємо ким гордитися.

 З метою підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді, творчого потенціалу, залучення до систематичної науково–дослідницької та експериментальної роботи в січні 2016 року проведено І етап Всеукраїнського конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт учнів – членів Збаразької філії Тернопільського відділення МАН України. Переможцями конкурсу–захисту стали 14 учнів Доброводівського технічного ліцею ім. О. Смакули, Збаразької №2, Доброводівської, Черниховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Іванчанської та Котюжинської ЗОШ І-ІІ ступенів. За підсумками другого (обласного)  конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт у 2016 році переможцями стали 10 учнів, 2 учнів з Доброводівського технічного ліцею ім.О.Смакули, 5 - із Збаразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, та по одному учневі із Іванчанської, Котюжинської і Черниховецької загальноосвітніх шкіл.Учень 11 класу Доброводівського технічного ліцею ім.О.Смакули Чорний Олександр на третьому (Всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту отримав третє місце (секція української літератури ).

У ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад глибокі знання з базових дисциплін продемонстрували учні :

- Збаразької загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів №2 -37 призерів (у 2014р. -28 призери, у 2015-27 призерів),

- Збаразької загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів №1-27 призерів (у 2014р.- 25 призерів, у 2015-17 призерів), 

Вишнівецької  загальноосвітньої  школи   І-ІІІ ступенів - 21 призер (у 2014р.-13 призерів, у 2015р.- 9 призерів ).

 - Збаразької загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів №3-19 призерів (у 2014р.-25 призер,у 2015р. -20 призери),

- Залужанської  загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів -19 призерів (у 2014р.-18 призерів, у 2015-13 призерів),

- Старовишнівецької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів - 10призерів (у 2014р.- 17 призерів,у 2015-11 призерів),

- Доброводівської  загальноосвітньої  школи   І-ІІІ ступенів - 10 призерів (у 2014р.-16 призерів, у 2015р.- 7 призерів ).

 - Колодненського НВК   - 17 призерів (у 2014р.-4 призерів, у 2015р.- 8 призерів ).

Серед загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів  найбільше призових місць вибороли учні Красносільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів(3 призери).

Підсумки ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад засвідчили, що учні району продемонстрували глибокі знання з базових дисциплін та були нагороджені: дипломами ІІ ступеня четверо учнів  та 14 дипломами ІІІ ступеня.

05 травня 2016 року у державній підсумковій атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури взяли участь 239 випускників, 11 травня 2016 року – з математики 56 випускників,13 травня 2016 року - з історії України 183 випускники.

В 11 класі ДПА у формі ЗНО склали:

-                       з української мови у  239 випускників: результати високого рівня продемонстрували 47(20%) учнів, достатнього 96(40%),  середнього 68 (28%), початкового 28(12%), річні оцінки високого рівня  65(27%) учнів, достатнього 107(45%),  середнього 62 (26%), початкового 5(2%);

-                       зматематики 56 випускників: результати високого рівня продемонстрували 3(5%) учнів, достатнього 16(28%),  середнього 32 (57%), початкового 5(9%), річні оцінки високого рівня  13(23%) учнів, достатнього 26(46%),  середнього 13 (23%), початкового 4(7%);

-                       з історії України 183випускники: результати високого рівня продемонстрували 16(9%) учнів, достатнього 63(34%),  середнього 98 (53%), початкового 6(3%), річні оцінки високого рівня  61(33%) учнів, достатнього 81(44%),  середнього 40 (22%), початкового 1(0,5%).

Прикрим є той факт, що 11 із 26 (42%) претендентів на нагородження золотими та срібними медалями не підтвердили своїх оцінок на ЗНО. Найбільше таких випускників у Збаразькій ЗОШ І-ІІІ ст.. №1 80%, Старовишнівецькій – 66%, Вишнівецькій 50%.

 

Методична служба, педагоги району працюватимуть над науково-методичною проблемою «Науково-методичне та організаційно-управлінське забезпечення модернізації неперервної освіти керівних та педагогічних кадрів на засадах особистісно орієнтованого освітнього середовища, створення умов для реалізації принципів наступності та змісту дошкільної, початкової, базової та повної загальної середньої освіти в умовах введення нових Державних стандартів».

Продовжують працювати 5 методичних центрів, на базі яких працюють міжшкільні методичні об’єднання вчителів української мови та літератури, світової літератури, математики, фізики, біології, хімії, географії, історії, християнської етики.

Районний методичний кабінет забезпечує науково - методичний супровід та організовує роботу щодо виконання і контролю державних, регіональних, цільових програм (проектів, планів та ін.), програм інноваційної діяльності.

З окремих питань навчально–виховного процесу діють 19 опорних навчальних закладів (17 загальноосвітніх  шкіл та 2 дошкільних заклади).

Продовжують свою роботу 6 творчих груп (вчителів української мови та літератури, хімії, початкових класів, класних керівників, психологів і соціальних педагогів, вихователів дошкільних закладів), пошукових лабораторій вчителів іноземної мови, проблемної групи вчителів біології, динамічних груп вчителів світової літератури, вихователів дошкільних навчальних закладів.

 Організована робота постійно діючих семінарів, семінарів – практикумів для вчителів - предметників, шкіл вчителів 1, 2, 3 класів, районної школи молодого вчителя, шкіл новопризначеного класного керівника, психолого – педагогічної підтримки і методичної допомоги молодим та малодосвідченим вчителям початкових класів, управлінського менеджменту, молодого керівника навчального закладу.

 

            У 2015/2016 навчальному році  навчально-виховний процес забезпечували

943 педагогічних працівники, що на 22 осіб менше, ніж у минулому навчальному році. За результатами атестації 309 педагогів або 33 відсотки є спеціалістами вищої кваліфікаційної категорії, 221 або 23,4 відсотка - спеціалістами першої кваліфікаційної категорії, 123 або 13 відсотків – спеціалісти другої кваліфікаційної категорії, 105 або 11 відсотків є спеціалісти.

           Плинність кадрів становить 83 чоловіки або 8,8 відсотка. У загальноосвітніх навчальних закладах працюють 111 вчителів-пенсіонерів, що становить 11,7 відсотка від загальної кількості педагогів. 408 педагогів або 43,2 відсотки  працюють з неповним тижневим навантаженням. На сьогодні вживаються заходи щодо повного укомплектування  навчально-виховних закладів педагогічними працівниками відповідних фахів.

 

         У 2016 році на організацію харчування учнів загальноосвітніх шкіл та навчально-виховних комплексів району заплановано 1 мільйон 524 тисячі 400 гривень: 700 тисяч гривень освітньої субвенції та  824 тисячі 400 гривень з районного  бюджету на харчування учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій.

         Для належної організації харчування дітей у дошкільних та загальноосвітніх закладах району прийнято рішення сесії Збаразької районної ради від 25 січня 2016 року №50 «Про встановлення вартості харчування вихованців дошкільних навчальних закладів району в 2016 році та пільгові умови батьківської оплати» та від 25 січня 2016 року №51 «Про організацію харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів району в 2016 році».

            У І півріччі  2016 року безкоштовним харчуванням в школах району було охоплено  2355  дітей, з них:

-         2078  учнів 1-4 класів;

-         202 учні 1-4 класів із малозабезпечених сімей;

-         25 учнів 1-11 класів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

-                 1 дитина, що має статус постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС;

-         11 учнів 1-11 класів, які прибули з тимчасово окупованих територій України (Донецької та Луганської областей, АР Крим);

-         38 учнів 5-11 класів, батьки яких брали та беруть участь у проведенні АТО на Сході України.

          Середня вартість обіду становила 7 гривень. Повне виконання норм харчування досягатиметься за рахунок батьківської доплати, позабюджетних коштів та продуктів харчування вирощених на навчально-дослідних ділянках шкіл району.

          На організацію харчування вихованців дошкільних закладів   з районного бюджету було виділено кошти в сумі 1 мільйон 500 тисяч гривень. Вартість харчування однієї дитини в міських, селищному та сільських дошкільних навчальних закладах району встановлено у розмірі 16 гривень в день. Сесією районної ради та відповідним наказом відділу освіти було визначено перелік пільгових категорій сімей, що звільняються від плати за харчування в дошкільних закладах.

          У 2016/2017 навчальному році буде організовано харчування учнів початкових класів та вихованців дошкільних установ району, в тому числі і пільгове харчування дітей  із сімей соціально незахищених категорій. 

           Протягом літнього періоду проведено ремонт та технічне обслуговування 7 шкільних автобусів, які забезпечать  підвезення школярів, що проживають за межею пішохідної доступності. Цими автобусами буде перевозитися близько  55 відсотків дітей від потреби.

         Проблемою на сьогодні є те, що для повного забезпечення організованого підвозу вихованців, учнів та учителів району, що проживають за межею пішохідної доступності, до місць навчання і роботи необхідно як мінімум 10 шкільних автобусів, в тому числі враховуючи заміну 3 старих автобусів у Гніздичненському НВК, Кривчиківській ЗОШ І-ІІ ступенів та Вишнівецькому міжшкільному навчально-виробничому комбінаті.

          Першочергового забезпечення шкільними автобусами потребують Великовікнинська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Зарудянська ЗОШ І-ІІІ ступенів та Максимівська ЗОШ І-ІІ ступенів.

Залишається відкритим питанням забезпечення комп’ютерною технікою закладів освіти. Із 51 загальноосвітнього навчального закладу забезпечено навчальними комп’ютерними комплексами 34 навчальні заклади, в яких встановлено 32 НКК, з них 8 шкіл має по 2 навчально-комп’ютерних комплекси, 2 – по 3 НКК.  7 шкіл І-ІІ ступенів та 9- І ступеня необхідно укомплектувати власними НКК.

 

          На оздоровлення дітей пільгових категорій з районного бюджету у 2016 році виділено 120 000 гривень. За ці кошти в місцевому оздоровчому таборі «Сокіл» с.Колодне з 15 по 28 червня повноцінний відпочинок отримали  62  дітей: 

-діти– сироти та без батьківської опіки -15 осіб;

-діти, батьки яких перебувають або перебували в зоні АТО – 22 осіб;

- діти, із сімей внутрішьопереміщених осіб – 3 осіб;

-діти– інваліди – 4 осіб;

- діти із малозабезпечених сімей – 18 осіб.

         На базі 5 навчальних закладів району (Залужанської, Черниховецької, Збаразьких №1, №2 та №3 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів) в період з 30 травня  по 10  червня 2016 року працювали літні мовні табори, в яких змістовним дозвіллям було охоплено 166   дітей.

 

З  метою підготовки  закладів освіти до  роботи у новому 2016/2017 навчальному році управлінням освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, виконавчими комітетами місцевих рад та установами освіти впродовж червня – серпня 2016 року вжито ряд організаційно-практичних заходів щодо проведення ремонтів приміщень навчально-виховних закладів. За рахунок різних джерел фінансування проведено  капітальні і поточні ремонти будівель і приміщень навчально-виховного призначення тощо.

        Упродовж літніх канікул в усіх навчальних закладах господарським методом та за участю батьків, спонсорів виконано поточні ремонти класних кімнат, спортзалів,  їдалень та інших шкільних приміщень.

 В навчальних закладах замінено 100 віконних  та 13 дверних  блоків.

         Виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення капітального  ремонту із заміною віконних та дверних блоків у Зарубинській загальноосвітній школі  І-ІІ ступенів, реконструкцію дерев’яної конструкції даху з частковим  переплануванням та заміною покрівлі Кобильської школи І-ІІ ступенів,  реконструкцію котельні з встановленням модульної котельні МК-200 в Киданецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Виконано роботи по коригуванню  кошторисної  документації «Капітальний ремонт даху Синявської загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів», «Капітальний ремонт даху, перекриття спортзалу Вищелуб’янської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів». 

         За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в районі реалізуються такі проекти:

        - «Капітальний ремонт даху, перекриття спортзалу Вищелуб’янської ЗОШ І-ІІ ступенів»;

        - «Реконструкція даху спортзалу Старовишнівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів»;

        - «Реконструкція дерев’яної конструкції  даху з частковим переплануванням  та  з заміною покрівлі Кобильської ЗОШ І-ІІ ступенів».

        - «Капітальний ремонт із заміною віконних та дверних блоків з проведенням відповідних ремонтно-будівельних робіт у Зарубинській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів».

         Проведено ремонтні роботи щодо заміни частини даху Травневської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Господарським способом відремонтовано дах спортивного залу Коханівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Завершуються  роботи по реконструкції частини приміщення першого поверху Киданецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів під шкільну їдальню. Проводиться реконструкція головного корпусу та реконструкція існуючої будівлі під паливну з мережами теплотраси та системи опалення Великокунинецької загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів.

         Для підготовки навчальних закладів району до нового 2016/2017 навчального року використано 1 мільйон 685 тисяч гривень бюджетних та 950 тисяч гривень позабюджетних коштів.

          Для вирішення важливих матеріально-технічних проблем в загальноосвітніх та дошкільних  навчальних закладах району у 2016 році  окремими органами місцевого самоврядування були наданні субвенції з місцевих бюджетів на загальну суму 1 мільйон 574 тисяч 490 гривень.

         Допомогу для навчальних закладів надали такі сільські ради: 

- Залужанська сільська рада субвенція з сільського бюджету в сумі 45 000 грн;

- Нижчелуб’янська сільська рада субвенція з сільського бюджету в сумі 142 700 грн;

- Киданецька сільська рада субвенція з сільського бюджету в сумі 647 000  грн.;

- Максимівська сільська рада субвенція з сільського бюджету в сумі 235 000 грн.;

- Стриївська сільська рада субвенція з сільського бюджету в сумі 127 790 грн.;

- Синявська сільська рада субвенція з сільського бюджету в сумі 127 000 грн.;

- Старовишнівецька сільська рада субвенція з сільського бюджету в сумі 50 000 грн.;

- Лозівська сільська рада субвенція з сільського бюджету в сумі 15 000 грн.;

- Старозбаразька сільська рада субвенція з сільського бюджету в сумі 10 000 грн.;

- Збаразька міська рада субвенція з міського бюджету в сумі 90 000 грн.;

- Вишнівецька селищна рада субвенція з міського бюджету в сумі 85 000 грн.

         Разом з тим, у підготовці матеріально-технічної бази закладів освіти є ряд  питань, над якими продовжується робота.

         До початку опалювального сезону необхідно провести ремонт котельні  (заміна котлів) Збаразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступнів №3, ремонт  системи опалення Доброводівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Потребують капітальних  ремонтів дахи Синявської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та спортивного залу Збаразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

 Традиційний серпневий об'їзд освітянських установ засвідчив, що в ході підготовки закладів освіти до нового навчального року зроблено все можливе, щоб першого вересня діти прийшли в чисті, теплі, світлі та охайні класи. Хочеться подякувати керівникам навчальних закладів, педагогічним колективам, обслуговуючому персоналу шкіл, батькам, які доклали чимало зусиль, щоб провести якісні ремонти. Відрадно те, що спільними зусиллями влади, педагогів, громадськості з залученням коштів спонсорів та благодійників нам вдалося вирішити проблеми щодо якісних ремонтів приміщень.

Підсумки

Основними завданнями та пріоритетними напрямами роботи на 2016-2017 навчальний рік управління   освіти, молоді та спорту визначає:

-розширення мережі груп та закладів дошкільної освіти, 100 відсоткове охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою ;

-створення ефективної системи національно-патріотичного виховання, забезпечення фізичного, морального, культурного і духовного  розвитку дитини;

-зміцнення матеріальної бази навчальних кабінетів, шкільних бібліотек, майстерень та спортивних залів;

-розвиток інформаційно-комунікаційних освітніх технологій, створення та забезпечення функціонування Веб-сайтів всіх навчальних закладів району;

-реорганізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів, забезпечення доступу до якісної освіти для сільських учнів, створення опорних шкіл;

-вжиття заходів щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, зокрема, керівників та вчителів опорних шкіл, вчителів початкових класів та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють з учнями з особливими освітніми потребами;

-активізація роботи з обдарованими і талановитими дітьми, створення умов для розвитку їх творчих здібностей і навичок самостійного наукового пізнання, самоосвіти та самореалізації;

-поліпшення умов здоров’язберігаючого середовища, створення безпечних умов для учасників навчально-виховного процесу – учнів та працівників навчальних закладів;

-сприяння підвищенню соціального захисту учасників навчально-виховного процесу;

-забезпеченняактивізації роботи із запровадження інклюзивного навчання  в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах дітей з особливими потребами;

- своєчасне забезпечення шкільними підручниками учнів 4, 7 та 8 класів;

        - забезпечити впровадження у навчальних закладах різних форм допрофільної і профільної підготовки, створення і функціонування шкільних округів.
 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

Фандрайзинг в районі

  

Актуальна тема

Детальний план території для індивідуального  садівництва  учасникам АТО  на території  Збаразької  міської ради

 

Про проект районної програми запобігання і  протидії корупції на 2015-2016 роки

 

Районна програма розвитку малого і середнього підприємництва в Збаразькому районі на 2017-2018 роки

Проект районної програми розвитку фізичної культури та спорту в сільській місцевості

Програма соціально-економічного та культурного розвитку

Збаразького району на 2017 рік

 

ПОЛОЖЕННЯ

про координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання

при районній державній адміністрації

 


Семінар на тему: "Тендери в Україні. Публічні електронні закупівлі. Система електронних закупівель PROZORRO. Законодавчі та технічні аспекти функціонування. Як не допустити помилок та позбутися ризиків."

 

РАЙОННА ПРОГРАМА

щодо надання пільг окремим категоріям громадян на 2017-2019 роки

 

РАЙОННА  ПРОГРАМА

впровадження Української Хартії  вільної людини в навчальних закладах

Збаразького району  на 2017-2020 роки

 

Програма інформатизації

Збаразького району

на 2018 - 2020 роки